Vraťte tělo do pohody díky cizrně. Její konzumace je zdraví prospěšná a pomáhá při hubnutí

Cizrna je součást rodiny luštěnin, má jemně ořechovou chuť a prospívá zdraví – podporuje trávení, zvyšuje pocit nasycení, udržuje stabilní hladinu cukru v krvi, zvyšuje obranyschopnost organismu.

Je bohatý zdroj vitamínů, minerálů, vlákniny a může nabídnou pestrou škálu zdravotních výhod. Kromě toho má cizrna vysoký obsah bílkovin a je vynikající náhradou za maso ve vegetariánské a veganské stravě. Přinášíme vám pádné důvody k tomu, abyste cizrnu začlenili do své stravy.

Je plná živin

Cizrna má působivý nutriční profil. Poskytuje celou řadu vitamínů a minerálů, stejně jako slušné množství vlákniny a bílkovin.

Udrží chuť k jídlu pod kontrolou

Cizrna má vysoký obsah bílkovin a vlákniny, což z ní činí perfektně sytící jídlo, které může pomoci snížit chuť k jídlu a snížit tak příjem kalorií.

Je vynikajícím zdrojem bílkovin

Cizrna je vynikajícím zdrojem bílkovin, které mají celou řadu zdravotních výhod, od správy tělesné hmotnosti až po zdraví kostí. Je skvělou volbou pro lidi, kteří se vyhýbají živočišným výrobkům.

Pomáhá s hubnutím

Cizrna obsahuje mírné množství kalorií a má vysoký obsah vlákniny a bílkovin, což jsou všechny vlastnosti, které hrají roli v řízení hmotnosti.

Kontrola krevního cukru

Cizrna má nízký GI a je také skvělým zdrojem vlákniny a bílkovin, což jsou všechny vlastnosti, které podporují zdravou kontrolu hladiny cukru v krvi.

Podpora trávení

Má vysoký obsah vlákniny, což prospívá vašemu trávení zvýšením počtu zdravých bakterií ve střevech a účinným tokem odpadu přes trávicí trakt.

Ochrana před chronickými chorobami

  • Cizrna je skvělým zdrojem několika minerálů, jako je hořčík a draslík, které byly zkoumány z hlediska jejich potenciálu pro zlepšení zdraví srdce

  • Pravidelné zahrnutí cizrny do vaší stravy může pomoci snížit riziko některých typů rakoviny

  • Cizrna má několik vlastností, o kterých je známo, že podporují kontrolu hladiny cukru v krvi, a mohou tak pomáhat při prevenci a léčbě cukrovky

Cizrna lze velmi snadno začlenit do stravy. Připravíte z ní skvělou pomazánku, hodí se do polévek, salátů a mnoho dalších slaných i sladkých pokrmů. Přinášíme tip na chutný, zdravý a rychlý dezert.

Recept na dezert z cizrny

  • 120g cizrny (vařená nebo okapaná z konzervy)

  • Odměrku ovesných nebo jiných vloček (cca 20 gramů)

  • 1 banán

  • Lžička proteinu libovolné chuti (nemusí být)

  • Rostlinné mléko – množství dle potřeby

Všechny jmenované ingredience vložte do mixéru a přidejte rostlinné mléko podle konzistence krému. Mléko může být mandlové, ovesné, rýžové, kokosové…

Krém nalijte do mističky a přidejte ovoce nebo dle libosti další dobroty: čoko hoblinky, kokos, semínka, oříšky.

Uvedené množství je na jednu porci (jeden dezert)

Fotografie: Pixabay