Potraviny, které rychle snižují hladinu cukru v krvi. Obsahují antioxidanty, vitamin C a draslík

Fotografie: Freepik

Potraviny, které jsou bohaté na antioxidanty, vitamin C a draslík dopomáhají k nižší hladině cukru v naší krvi. Zjistěte, které potraviny se řadí na seznam nejlepších bojovníků proti cukrovce.

Hladina cukru v krvi se odborně nazývá glykémie. Zvýšenou pozornost jejímu měření věnují lidé, kteří trpí cukrovkou. Jedná se o hodnotu, kterou snadno zjistíme z jediné kapky naší krve. Pokud máme opakovaně zvýšené naměřené hodnoty, je na místě konzultace s odborníkem. Existují ale některé druhy potravin, které nám mohu pomoci hladinu cukru kontrolovat.

Volte potraviny, které jsou oranžové

Návštěvě odborníka, který se zabývá léčbou cukrovky se vyhneme, pokud budeme konzumovat jedno jablko denně. Jablečná šťáva totiž obsahuje speciální antioxidant a to quercetin, který ale kromě vlivu na hladinu cukru v naší krvi, kontroluje také množství inzulinu. Kromě toho jablka obsahují velké množství vlákniny, zajistí se tak lepší průchodnost našich střev a pravidelnou konzumací jablek podpoříme vylučování glukózy z našeho těla. Výborným pomocníkem je také chřest. Jedná se zeleninu s nízkým obsahem cukru a vysokým obsahem vitaminu C.

Fotografie: Unsplash

Doporučuje se také pravidelná konzumace mrkve, která obsahuje velké množství karotenoidů. Ty chrání naše srdce a kontrolují hladinu inzulinu v těle. Mrkev by se měla konzumovat syrová, jedině tak zůstanou v potravině zachovány důležité živiny. Velké množství karotenoidů najdeme také v pomerančích nebo grapefruitu. Do našeho jídelníčku bychom tyto potraviny měli zařadit několikrát týdně. Doporučenou potravinou jsou také fazolové lusky nebo brokolice.

Jistotou je čaj, ale i obyvatelé moří a oceánů

Čaj, a to speciálně právě čaj zelený, obsahuje vysokou hladinu antioxidantů, které nám pomáhají vyrovnávat hladinu cukru. Pokud si chcete dopřát opravdovou kvalitu a zároveň si na čaji pochutnat, sáhněte v obchodě po čínském zeleném čaji.

Chybu ale neuděláte, ani pokud zvolíte čaj z listů bílé moruše, borůvek nebo rakytníku. Konzumujte jej ale v omezené míře a to maximálně 3 šálky čaje denně. Doporučujeme také, abyste při jeho koupi navštívili specializovaný obchod se zdravou výživou a vždy kupovali čaj sypaný, nikoliv pytlíkový.

Fotografie: Unsplash

Stabilní hladinu cukru v krvi nám zaručí také omega 3 mastné kyseliny. Ty jsou obsaženy převážně v rybách a mimo kontroly hladiny cukru v krvi se podílejí také na ochraně našeho srdce. Ryby také pomáhají regulovat hladinu tuků v krvi, proto bychom se jejich konzumaci neměli vyhýbat. Ideální jsou ryby oceánské, jsou našemu zdraví prospěšné také proto, že neobsahují žádné sacharidy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]