Příběh lásky bez hranic: Muž zůstal manželce věrný i přes její dlouholetý vegetativní stav

Fotografie: Depositphotos

Tento muž je důkazem toho, že láska nezná mezí. Postaral se totiž o svou milovanou ženu poté, co zůstala v důsledku zástavy srdce ve vegetativním stavu.

Tento příběh dojal již miliony lidí po celém internetu. Jeho hlavním hrdinou je David César z Brazílie, který věnoval několik let svého života péči o svou manželku Brunu de Sousa, jež skončila po zástavě srdce ve vegetativním stavu. V důsledku této situace se mladý muž stal nezaměstnaným a nyní prostřednictvím sociálních sítí hledá pomoc, aby mohl pokrýt veškeré výdaje. Láska a odvaha Davida jsou zázrakem, který se v dnešním světě hledá jen těžko.

Trvalé následky a vegetativní stav

Psal se rok 2018, kdy David a Bruna jako každý běžný den koukali na televizi. Žena však náhle začala mít křeče a během několika minut přestala v důsledku zástavy srdce dýchat. „Během tří minut ztratila všechny životní funkce. Spěchali jsme do nemocnice a po 25 minutách se jim ji podařilo resuscitovat, ale bohužel byla dlouhou dobu bez kyslíku,“ dodal osmadvacetiletý mladý muž.

Podle Davidova vyprávění trpěla Bruna poruchou, která sice neovlivňuje základní funkce nervové soustavy, ale brání jí vnímat okolí – jinými slovy, jeho žena zůstala s trvalými následky a ve vegetativním stavu. Žena byla hospitalizována téměř dva roky a od června 2019 jí mladý muž věnoval veškerý svůj čas u sebe doma. Protože však byl nezaměstnaný, nedokázal uspokojit všechny její potřeby (přestože byla doma, potřebovala pomoc odborníků, léky, jídlo a další věci).

Ještě jedna naděje

Z tohoto důvodu byl David nucen začít shánět finanční prostředky, a přestože se nad jeho příběhem slitovalo mnoho dobrých duší, výdaje za péči o jeho ženu se stále zvyšovaly. Mladý muž dodal: „Ještě se nám nepodařilo získat její důchod, ale pomáhají nám dva dobrovolní právníci. Žijeme z darů.“ Po prožití tolika těžkých chvil se však David díky informacím neurologů dozvěděl, že stále existuje ještě jedna naděje.

Nejlepší přítel na nejtěžší cestě: Chlapec s nádorem přišel na jiné myšlenky díky darovanému štěněti

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David e Bruna (@brunaedavidamor)

Jednalo se o léčbu v daleké Kanadě, a pokud by se k ní Bruna dostala, musela by užívat tři roky léky a kombinovat je s fyzioterapií. Náklady na tuto možnost však činily přibližně 19 000 dolarů (více než 400 000 Kč), což byla pro Davida nepředstavitelná částka, a tak se manželé museli opět uchýlit k získávání finančních prostředků prostřednictvím darů.

Uplynulo již více než pět let

Ode dne, kdy se život Bruny a Davida změnil, uplynulo již více než pět let. Prostřednictvím svého účtu na instagramu mladý muž zachycuje některé vzpomínky, které mu připomínají vztah, jaký spolu dříve měli. Kromě toho také své sledující průběžně informuje o pokrocích své ženy.

Zdroj: Brightside