Na tyto problémy trpí vaše tělo, pokud se vzbudíte v následující noční hodiny

Žena se dívá v noci v lůžku na hodiny
Fotografie: Depositphotos

Pokud se často budíte před budíkem, nejste sami. Příliš brzké vstávání je častým problémem lidí v mnoha životních a zdravotních fázích. Tato forma poruchy spánku způsobuje vyčerpání. 

Probuzení uprostřed noci není nic neobvyklého. Většina lidí se v noci několikrát probudí, aniž by si toho všimla, protože rychle usne. Některá probuzení trvají jen sekundy. Pokud se probudíte a nemůžete znovu usnout, může to mít několik důvodů. Patří mezi ně lehčí spánkové cykly, stres nebo základní zdravotní stavy. Změna spánkových návyků, snížení stresu a návštěva lékaře s faktory, které mohou způsobit narušený spánek, vám může pomoci vyhnout se těmto nechtěným probuzením, uvádí web HealthLine.

1. Buzení mezi 22:00 až 23:00: hormony a metabolismus

Problémy se spaním v tomto časovém rozmezí mohou signalizovat nezvládnutý stres a endokrinní nerovnováhu. Tradiční čínská medicína spojuje tuto dobu s nadledvinami a problémy se štítnou žlázou, což může ovlivnit hormonální a metabolické procesy.

2. Buzení mezi 23:00 až 1:00: žlučník

Emočně spojený se sebevědomím a rozhodováním je žlučník aktivní v tomto období. Problémy se spaním zde mohou naznačovat vyčerpání energetických zásob žlučníku a mohou ovlivnit sebevědomí a trávení tuků.

3. Buzení mezi 1:00 až 3:00: detoxikace a emoce hněvu

Tato doba je klíčová pro detoxikaci organismu. Probuzení v tyto hodiny může být spojeno s emocemi hněvu a frustrace, s doporučením na ovládání emocí a pití studené vody pro podporu návratu ke spánku.

žena leží v posteli, nespavost
Fotografie: Freepik

4. Buzení mezi 3:00 až 5:00: smutek a úzkost

Probuzení v této době je spojeno s meridiánem procházejícím plícemi a může být spojeno s pocitem smutku. Druh nespavosti, který vám brání usnout, když chcete, je nejčastěji spojen s úzkostí. Pocit úzkosti z nějaké situace nebo události může také způsobit, že spíte méně hodin najednou, uvádí Deborah Weatherspoon. Hluboké dýchání může být užitečné k opětovnému usnutí.

Mravenčení a necitlivost v nohou může být příznak zdravotních nesnází. Patří mezi ně i fibromyalgie a skleróza

5. Buzení mezi 5:00 až 7:00: tlusté střevo a emoce

Tuto dobu ovládá energie tlustého střeva a emoční blokády mohou způsobit brzké probuzení. Protahování svalů nebo návštěva toalety mohou pomoci obnovit klidný spánek. O tom, jak nedostatek spánku může negativně ovlivňovat emoce, si přečtete v našem článku, který jsme v minulosti publikovali na našem webu ZdravéStravování.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]