Podpořte nejen své zdraví, ale i zdravý spánek

obrázek:everydayhealth.com

V jednom pohárku smíchejte sůl s cukrem. Budete překvapeni s čím tato směs může pomoci. Bude konec bolesti hlavy i nespavosti.
Spánek je jednou z věcí, kterou každý z nás potřebuje. Každý však určitě zažil nějakou noc, kdy sebou v posteli házel, převaloval se a nemohl usnout.

Nejčastější příčiny nespavosti

Nespavost se často objevuje jako důsledek stresu, deprese a úzkosti a to jak z příčin pracovního vytížení nebo jako důsledek rodinných problémů. Mozek se neuvolní, neustále funguje.
Nespavost také způsobuje celá řada léků, především léky na správnou funkci srdce, analgetika a léky s protizánětlivými účinky.

Kolik spánku potřebujeme?

Spánek je důležitý pro odpočinek našeho těla, dodá nám energii a tělo, aby si dokonale odpočalo a načerpalo energii a sílu do dalšího dne, potřebuje spánku alespoň 8 hodin. Čím více spíme, tím je pro nás další den produktivnější. Někteří věří, že mohou kompenzovat nedostatek spánku kávou, ale není to pravda. Káva sice dodá energii, ale pouze na krátkou dobu.

Prevence poruch spánku

Váš životní styl by měl být aktivní, ale s aktivitou to zase nepřehánějte. Snažte se vyhýbat stresovým situacím. Zbavte se špatných návyků, konzumujte zdravá jídla, pijte bylinné čaje. Připravte si podmínky ideální pro pohodlný spánek – pohodlná postel, tlumené světlo, čerstvý a chladný vzduch v místnosti. Před usnutím běžte na procházku.

Lék na nespavost

Většina z nás považuje sůl a cukr za nepřátele naší postavy a za škodlivé pro naše zdraví. Mohou však pomoci s potížemi se spánkem.
Smíchejte 1 čajovou lžičku mořské soli ( nejlépe růžové) s 5 lžičkami hnědého cukru. Pokud nemůžete usnout, dejte si pod jazyk 1/2 čajové lžičky této směsi.
Kromě dobrého spánku vám díky této směsi zmizí i bolesti hlavy, zvýší se hladina energie, serotoninu i elektrolytů. Navíc vás tato směs ochrání před stresem a pomůže snížit hladinu kortizolu.