Banánový elixír zkvalitní váš spánek o 65 %. Aktivní látky tohoto nápoje využívají i komerční firmy

Sudhan Ram / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud zařadíte tento nápoj do svého jídelníčku, podpoříte svůj spánek a konečně si pořádně odpočinete. Posiluje také paměť a další mozkové funkce.

Problémy se spaním mohou vážně ovlivnit vaše celkové zdraví a způsobit vám mnoho nepříjemných problémů, jak fyzických, tak psychických. Pokud se s nimi potýkáte i vy, rozhodně byste s tím proto měli něco dělat. Namísto prášků však můžete dle lékařky Katey Davidson vsadit na banánový nápoj, který působí mnohem účinněji, a navíc zcela přirozeně. Jeho příprava je přitom velmi snadná a nezabere vám ani mnoho času.

Spánek je velmi důležitým faktorem lidského zdraví

Spánek je nesmírně důležitý pro fyzické i psychické zdraví lidského těla. Jeho nedostatek může vést k řadě nebezpečných problémů, jako je například chronická únava, vysoký krevní tlak, deprese a také přibývání na váze či rozhození hormonů. Během nočního odpočinku rovněž regenerují tělesné buňky a zotavují se z úkolů z daného dne, přičemž se organismus připravuje na další den.

Pokud jsou tyto procesy přerušeny, odrazí se to dle webu Healthline nejen na vaší energii během dne, ale také budete mnohem rychleji stárnout. Postižena může být přitom i vaše pokožka, která je v takovém případě náchylnější k tvorbě tmavých skvrn a vrásek. Abyste se před těmito problémy ochránili, vyplatí se zařadit do vašeho jídelníčku tento banánový nápoj, který vám zajistí klidné spaní a podpoří vaše psychické zdraví.

Tohle se stane s vaším tělem, pokud sníte přezrálý banán. Mezi zralými a přezrálými kusy jsou velké rozdíly

Banánový nápoj vás ochrání před problémy

Banánový nápoj vám pomůže velmi rychle usnout a podpoří regeneraci vašeho těla. Po nějaké době jeho užívání se budete budit plní energie a krásně odpočatí, což vám zajistí nejen pevné zdraví, ale také dlouhý život. Příprava nápoje je přitom velmi jednoduchá a hravě si s ní poradí naprosto každý. Budete potřebovat pouze následující ingredience:

  • 1 ks banánu (zralejší),
  • 1 litr vody a
  • špetku skořice.
trs banánů
Fotografie: Pixabay

Příprava je velmi jednoduchá. Nejprve dejte vařit vodu, poté odřízněte konce banánu a nakrájejte ho na menší kousku. I se slupkou ho vložte do vody a povařte 10 minut, načež k němu přidejte trochu skořice. Takto připravený nápoj pijte hodinu před spaním a budete spát jako miminko. Na webu ZdravéStravování jsme také již dříve psali o typických příčinách nespavosti a možnostech, jak ji co nejefektivněji léčit.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]