Vložte běžnou cibuli z obchodu před spaním do ponožky a sledujte účinky tohoto netradičního postupu na tělo

Fotografie: Pixabay

Dávat si jakoukoliv zeleninu do ponožek a poté s nimi jít spát se může zdát jako bláznivé. Pravdou je však to, že například cibule vám v takovém případě může pomoci s mnoha problémy.

Než se vydáte do lékárny, že potřebujete různé léky, mastičky nebo jiné chemické přípravky na chodidla, vyzkoušejte si přírodního léčitele, kterého má většina lidí doma. Cibule nepatří pouze do guláše nebo na chleba, ale lze si ji dát i do ponožek. Takový trik přináší spoustu výhod a může vašemu tělu pomoci, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Dokáže zničit bakterie a mikroby

Nemusí se vám to zdát divné, protože cibule v ponožkách opravdu umí zázraky. Stačí, když si do každé ponožky vložíte před spaním silnější plátek cibule. Poté už si je jen natáhnete na chodidla a můžete ulehnout ke spánku. Díky tomuto triku vstřebávají chodidla léčivé látky z cibule a dále s nimi v těle pracují.

Fotografie: Pixabay

Cibule má mnoho pozitivních účinků na zdraví, o kterých lidé ani netuší. V lidském organismu dokáže zabíjet choroboplodné zárodky, ničí bakterie a také umí čistit krev. Navíc je tato metoda velice jednoduchá a využívat ji může kdokoliv. Nejvíce se již dlouhodobě praktikuje v Číně.

Nebojte se nepříjemného zápachu

Pokud byste po ránu očekávali nepříjemný zápach, budete nejspíše mile překvapeni. Díky antibakteriálnímu účinku budou vaše nohy vonět čistě a v mnoha případech i velice příjemně. Velikým pozitivem je tedy to, že cibule zlepšuje zdravotní stav člověka a zároveň ho zbaví páchnoucích chodidel. Cibule vás ještě navíc zbaví plísně na nohou a absorbuje toxiny z těla.

Fotografie: Unsplash

Zmírní projevy nachlazení

Nachlazení se může projevit kdykoliv a zastihnout člověka v nejvíce nevhodnou dobu. Pokud budete znát účinné látky, kterými se ho zbavíte, budete se brzy cítit lépe. To je velikou výhodou hlavně v momentě, kdy nemůžete chybět v práci nebo zkrátka nechcete ulehnout do postele. Tato zelenina je bohatá na draslík, kyselinu listovou, vitamín B6, vitamín C nebo mangan. Nepůsobí pouze v tomto případě, ale i v momentě, když máte těžší průběh chřipky.

Fotografie: Pixabay

Zábal na tvrdé paty

I na potíže s krásou lze použít cibuli. Pokud vás trápí třeba nevzhledné a tvrdé paty, můžete se jich zbavit díky pravidelnému zábalu. Nemusíte si kupovat předraženou kosmetiku v drogerii. Postačí vám tato zelenina a ocet. Střední cibuli si nakrájejte na kolečka a naložte je na 6 hodin do plného hrnku s octem.

Fotografie: Freepik

Po uplynutí této doby potírejte tekutinou paty a ostatní nedokonalosti na chodidlech. Následně si dejte ponožky a můžete jít spát. Ráno si nohy opláchněte teplou vodou, obruste tvrdá místa pemzou a máte hotovo. Tento postup dělejte každý večer po dobu 7 dnů. Po týdnu by se měly objevovat výsledky vaší péče.

Zdroj: Healthline