Cibule má řadu zdravotních přínosů, o kterých mnozí vůbec nevědí

Cibule je základem naší kuchyně. Kromě toho, že se bez ní neobejde řada jídel, se bez ní neobejde ani naše tělo. Pro něj má velký přínos. Dokonce takový, že pokud řekneme, že se při pravidelné konzumaci cibule obejdeme bez běžných léků, budeme mít pravdu. Podívejte se s námi na výčet faktů, které jste o cibuli dost možná nevěděli.

Je plná prospěšných látek

I když je cibule na první pohled obyčejnou potravinou, tak je třeba říci, že je plná prospěšných látek. Sem se řadí vitamín C, stejně jako vitamíny skupiny B, ale je to také draslík, který je zde zastoupen v poměrně bohaté míře, kterou naše tělo potřebuje.

Prospívá našemu srdci

Obyčejná cibule je dobrou potravinou, pokud chceme prospívat nejdůležitějšímu svalu v našem těle. Tedy našemu srdci, Obsahuje totiž antioxidanty a sloučeniny, které umí snižovat cholesterol a tak i snižovat rizika srdečních chorob. Dále však cibule umí také snižovat krevní tlak, ale i chránit před výskytem možných krevních sraženin.

Má mnoho antioxidantů

V dnešní době jsou antioxidanty velmi důležité, jelikož si mohou poradit s volnými radikály, s toxiny a s řadou dalších špatných látek v našem těle. Tím přímo ovlivňují lidské zdraví. Díky antioxidantům v cibuli můžeme mluvit jak o tom, že chráníme naše buňky, tak o tom, že předcházíme srdečním chorobám, stejně jako předcházíme také cukrovce. Celkem má cibule 25 různých druhů flavonoidních antioxidantů.

Optimalizuje krevní cukr

Jeho vysoká hodnota trápí stále více lidí. Cestu jak ho snížit umí ukázat i obyčejná cibule. Pokud se stane základem našeho jídelníčku, tak může jeho hladina pozvolna klesat z rizikové, až na bezpečnou úroveň. To platí jak pro běžnou populaci, tak i pro osoby které trpí cukrovkou.

Zlepšuje hustotu kostí

Nejsou to jenom mléčné výrobky plné vápníku, které umí kostem prospět. Je to také cibule, která umí zvýšit jejich hustotu. To vede k větší kvalitě, k lepšímu držení těla, k menší bolestivosti, ale i k tomu, že cibule je dobrou prevencí před možným řídnutím našich kostí.

Má antibakteriální vlastnosti

Dokáže naše tělo zbavit i různých bakterií, bez ohledu na to, kde se nacházejí. Dokonce můžeme mluvit i o tom, že si díky cibuli organismus snáze poradí s takovými bakteriemi, kam se řadí známá Escherichia coli.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]