Toto se stane s vaším tělem, když do svého jídelníčku zařadíte ovesné vločky

Fotografie: Mx. Granger / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Ovesné vločky jsou známou potravinou a o jejich zdravotních výhodách ví jen málokdo. Spousta lidí je zná jen ve formě ovesné kaše, ale připravit z nich můžete nespočet pokrmů.

Ovesné vločky by neměly chybět v žádném zdravém jídelníčku. Pokud jste se někdy snažili zhubnout nebo dodržovat zdravý životní styl, jistě jste zaznamenali, že ovesné vločky jsou součástí každé zdravé stravy. Oves totiž patří mezi jednu z nejzdravějších obilovin. Je plný vitamínů, minerálů, antioxidantů a vlákniny.

Oves a ovesné vločky

Oves je celozrnná obilovina bez lepku, kterou můžete připravit na mnoho způsobů. Nejčastěji jej znáte ve formě ovesných krupic, které se vaří, jak uvádí HealthLine. Z ovesných vloček se zpravidla připravuje ovesná kaše, ale můžete si je také rozemlít a použít jako ovesnou mouku do zdravější formy pečení, zahustit omáčku, použít do polévky, nasladko, naslano, meze se vaší fantazii nekladou.

Ovesné vločky se nejběžněji podávají k snídani, připravit z nich můžete muffiny, celozrnné tyčinky, sušenky nebo další pečivo. Zařadíte-li je do svého jídelníčku a budete-li je konzumovat pravidelně, brzy na vlastní kůži pocítíte všechny výhody, které vám ovesné vločky mohou nabídnout.

Ovesné vločky každý den

Co se stane s vaším tělem, budete-li jíst ovesné vločky každý den? Jíst jednu stejnou potravinu neustále dokola může působit děsivě a později ne příliš chutně, ale pokud nejíte ovesné vločky každý den, možná byste měli začít, a to teď hned, jak je uvedeno na serveru Newly. Pamatujte, že oves je ideálním zdrojem rozpustné vlákniny, která je skvělou zbraní proti vysokému cholesterolu. Ovesné vločky nadále snižují hladinu lipidů, jsou plné bílkovin a také nemají příliš tuku.

Toto se stane s vaším tělem, jakmile do svého jídelníčku zařadíte jediný stroužek česneku denně

ovesná kaše
Fotografie: Freepik

Ovesné vločky působí příznivě na váš žaludek. Zasytí vás na delší dobu, takže nebudete mít chuť na nezdravé svačinky během dne. Budete plní energie. Pocítíte pozitivní změny i při návštěvě toalety – pokud často trpíte zácpou, ovesné vločky jsou ideální pro změkčení stolice, nehrozí vznik hemoroidů. Využít je můžete nejen vnitřně, ale i vně. Například si poradí i se svědivým ekzémem, jak už jsme kdysi psali na Zdravém Stravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]