Toto se stane s vaším tělem, jakmile do svého jídelníčku zařadíte jediný stroužek česneku denně

Fotografie: Jon Sullivan / Public domain

Česnek patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva vůbec. Pokud ho zařadíte do svého každodenního jídelníčku, brzy pocítíte řadu pozitivních změn na svém těle.

Už od mala mě učili, že bych měl jíst česnek, a to nejlépe několikrát do týdne. Toto úžasné přírodní léčivo totiž nabízí nespočet zdravotních přínosů, včetně očisty těla od toxinů, lepšího zdraví kostí a mnoha dalších – stačí ho podle webu Planetapl zařadit do svého každodenního jídelníčku a pozitivní změny pocítíte již po prvním týdnu. Skvěle působí zejména při konzumaci za syrova.

Posílíte imunitní systém

Česnek má silné antibakteriální vlastnosti, díky kterým nejenže snižuje riziko mnoha infekcí, ale také podporuje regeneraci těla poté, co onemocní – to znamená, že vám pomůže rychleji se uzdravit a zmírnit nepříjemné příznaky. Jeho obsažené složky například výrazně snižují horečku, zahřívají organismus a hlavně nijak neovlivňují zdravou bakteriální flóru v trávicím traktu.

Vyčistíte své tělo od toxinů

Sloučeniny síry, které se nachází v česneku, příznivě působí na enzymy odpovědné za odstraňování toxinů z těla a čištění jaterpro podporu tohoto orgánu můžete také začít jíst více borůvek, grapefruitu a dalších potravin, o nichž jsme se nedávno na webu ZdravéStravování zmiňovali. Nejúčinnější látkou je přitom allicin, který dodává česneku charakteristickou vůni.

Voda se zázvorem má řadu léčivých vlastností. Její konzumace však není vhodná pro každého

Pomůže vám posílit kosti

Již mnoho studií prokázalo, že pouhé dva gramy česneku denně (jeden stroužek přitom váží asi 5 gramů) snižují nedostatek estrogenu u žen během menopauzy, který je důležitý pro udržení zdravých kostí a mnoha dalších faktorů lidského těla. Toto úžasné přírodní léčivo je také dobrým zdrojem fytoestrogenů, což jsou sloučeniny, jež svou strukturou připomínají ženské hormony.

kostra lékař
Fotografie: Freepik

Nižší hladina cholesterolu v krvi

Jak také říká Katherine Marengo, česnek výrazně snižuje koncentraci špatného cholesterolu v těle a naopak zvyšuje hladinu toho dobrého. To má velký význam především v prevenci srdečních chorob a mozkové mrtvice. Před těmito nebezpečnými problémy chrání také díky nižší tvorbě krevních sraženin, schopnosti snížení krevního tlaku a podpory ochrany cév před poškozením.

Léčba infekcí močových cest

Česnek má velmi silné antibiotické a antibakteriální vlastnosti, takže jeho pravidelná konzumace pomáhá předcházet (a také léčit) nepříjemné infekce močových cest. Nedávné studie potvrdily, že dokáže zabít více než 80 % nebezpečných patogenů, jež způsobují tento problém.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]