Tipy na zdravé snídaně – nechte se inspirovat

Patrně každý ví, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne – nicméně opakování je matkou moudrosti. Za připomenutí to určitě stojí. Snídaně je důležitá pro udržení zdraví, správné tělesné hmotnosti, funkci metabolismu a dodání potřebné energie.

Přitom je úplně jedno, zda člověk snídá v 8 hodin ráno nebo 11 hodin dopoledne. To záleží na jeho životním stylu, kdy vstává, kolik sní během dne jídel apod. Nicméně snídaně je nezbytná a rozhodně ji nevynechávejte. Co si dopřát na zdravou snídani? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Míchaná vejce se zeleninou

Rychlá, chutná, snadná a především výživná snídaně. Připravte si míchaná vejce, ale rozhodně nezapomeňte přidat i zeleninu (rajče, papriku, okurku, ředkvičky) apod. Jako přílohu doporučujeme celozrnné pečivo. Vejce se postarají o bílkoviny a celozrnné pečivo se zeleninou o sacharidy a vlákninu.

Kaše z ovesných vloček + ovoce

Vločky nevařte – namočte je přes noc do misky s mlékem či vodou. Dáte-li do misky vodu, přimíchejte ráno protein jakékoliv příchutě. Zvolíte-li mléko, pak už jen stačí dochutit. Já dávám mleté oříšky a semínka, banán či jiné ovoce, pokapu javorovým sirupem, promíchám a pochutnám si.

Tvarohový dezert

Dejte tvaroh do misky, přidejte malou lžičku ořechového másla (mandlové nebo kešu), banán, mango nebo ananas a tyčovým mixérem rozmixujte na kaši. Nalijte do skleničky a poprašte skořicí. Tvaroh výtečně zasytí a rovnou zaženete i chutě na sladké.

Ideální snídaně – Smoothie

Smoothie je ideální snídani pro pracující, jež mají jen velmi málo času sednout si v klidu k snídani. Vložte do mixéru 2 polévkové lžíce ovesných vloček, lžičku ořechového másla, půl avokáda, půl hrníčku manga, půl hrníčku ananasu, půl banánu, mléko a rozmixujte. Chutné, přírodně sladké a zasytí.

Quinoa s jogurtem a ovocem

Rovněž jde o velmi rychlou přípravu snídaně, která dodá tělu potřebné živiny. Večer si uvařte quinou a ráno stačí jen smíchat s jogurtem, zakápnout medem, přidat jakékoliv ovoce a posypat semínky.

Obrázek:pixabay.com