Vlašské ořechy jako všelék

Vlašské ořechy se již nějakou dobu používají také v lidovém léčitelství, ale na popularitě jim přidávají i vynikající vlastnosti pro lidský organismus. Konzumace nejen vlašských, ale i jiných ořechů je vřele doporučována v souvislosti jako prevence, ale i podpůrná léčba mnohých onemocnění. V gastronomii mají ořechy nespočet využití, my se však dnes společně podíváme na blahodárný přínos vlašských ořechů pro lidské zdraví. 

Vlašské ořechy a mozek

Když se zaměříme na to, jak vlašský ořech vypadá, dáte nám určitě za pravdu, že připomíná mozek. Není to náhoda. Tyto ořechy mají skutečně velmi pozitivní vliv na mozek. Stimulují tvorbu mozkových buněk a mozkovou činnost. Přitom není nutné jíst je na kila. Stačí pravidelná konzumace v rozumné míře.

Chrání srdce

Konzumace vlašských ořechů pomáhá zlepšit vrstvu buněk lemujících povrch cév. Rovněž pomáhají stabilizovat krevní tlak a zamezují tvorbě sraženin. Vlašské ořechy zkrátka snižují riziko kardiovaskulárních chorob.

Napomáhají zdravému žaludku

Vlašské ořechy jsou poměrně kalorické. 100 gramů ořechů obsahuje až 654 kalorií, což je dvakrát více než například stejné množství pohanky či těstovin. Nicméně pro zachování funkčnosti žaludku není lepšího léku. Vlašské ořechy můžete přidávat na snídani, svačinku, oběd či večeři. Lépe však uděláte, pochutnáte-li si na nich v dopoledních hodinách. Budete mít více energie a žaludek bude spokojený.

Na problémy se štítnou žlázou

Toto nepříjemné, nebezpečné a poměrně často se vyskytující onemocnění vyžaduje náročnou zdravotní péči. Vlašské ořechy obsahují vedle dalších zdraví prospěšných látek jód, který reguluje látkovou výměnu v těle. Proto se těmto pacientům vřele konzumace těchto ořechů doporučuje.

Ořechy pro krásu

Vlašské ořechy se používají také v kosmetice. Na pokožku mají omlazující účinky, posilují nehty a vlasy. Ořechová pleťová maska má silně protizánětlivé účinky a je vhodná pro všechny typy pletí. Ořechový olej se velmi dobře vstřebává a zanechává zregenerovanou a hedvábnou pokožku.

Obrázek: pixabay.com