Víte o tom, že Halloween pochází z evropských dušiček? + 3 bonusové recepty navíc…

Lidé se dělí na tři skupiny – ti, kteří na Halloween nedají dopustit, přijali tento svátek, nijak se mu nebrání a užívají si vše, co je s tímto svátkem spojeno. Druhou skupinou tvoří ti, jež Halloween odmítají a uctívají tradice dušiček. Třetí skupina jsou lidé, kterým je to úplně šumák. Kterou skupinu si vyberete, záleží čistě na vás, ale možná vás bude zajímat, že Halloween pochází z evropských dušiček.

Anglosaský svátek Halloween zná téměř každý, ale jen málokdo ví, že vznikl z evropských dušiček. V minulosti se v Podkrkonoší slavily dušičky podobně, jako je tomu dnes například v Americe nebo všude tam, kde zkrátka Halloween slaví. Lidé chodili v průvodech a používalo se strašidelných a hrůzostrašných masek. Ať už slavíte ten či onen svátek, budou se vám možná hodit i chutné recepty.

Čokoládová pěna v pomeranči

Kdo by nemiloval čokoládu. Čokoládovou pěnu si můžete vyrobit i sami doma a podávat ji stylově. Čokoládovou pěnu vytvoříte snadno. Potřebovat budete jen tofu a čokoládu. Tofu dáte do mixéru a budete pomalu přilévat roztopenou čokoládu. Pěnu nalijte do vydlabaných pomerančů. Z těch můžete připravit hned další dobrotu.

Pomerančový dezert

Na tento dezert budete potřebovat tvaroh, vydlabané pomeranče, špetku kurkumy, banán, med nebo jiné sladidlo, vanilkovou esenci, kešu oříšky a mandlové mléko na srovnání správné konzistence. Tvaroh rozmíchejte s kešu oříšky, sladidlem a vanilkou. Bude-li potřeba, přidejte mléko. Pak si zvlášť rozmixujte pomeranče, banán a špetku kurkumy. Tyto dva krémy dávejte střídavě do pohárů. Nechte odstát v lednici, ozdobte a podávejte.

Strašidelné dýňové chipsy

Dýňové hranolky jsou skvělou a zdravější náhradou za ty klasické. Příprava není složitá, ale chvíli času zabere, kvůli vykrajování, pokud nemáte přímo cukrářské vykrajovátko. Ochutit hranolky můžete kořením, které máte rádi.

Obrázek: foodmatters.com