Vhodná strava při chřipce či nachlazení je důležitá k rychlému zotavení

Určitě se snažíte dělat maximum, abyste zimu přežili bez nachlazení a chřipky. Možná berete vitamíny, pijete bylinkové čaje a udržujete se v teple, ale ne vždy to stačí – když jste například unavení, může vaše imunita o mnoho snadněji podlehnout náporu virů a bacilů. Když už se tedy stane, že podlehnete chřipce a musíte zůstat pár dní doma a kurýrovat se, určitě by vás zajímalo, jak celý proces co nejvíce urychlit.

Možná si myslíte, že vám poradíme různé bylinky nebo zábaly, ale není to tak, nejlépe uděláte, když si dopřejete to správné jídlo. Jaké potraviny jíst, abyste se uzdravili co nejdřív? Tento seznam vám napoví.

Jogurt

Proč právě ten? Je to snadné. Až 70 % našeho imunitního systému se nachází ve střevech, tedy přesněji v prospěšných bakteriích, které tam sídlí. Proto je nutné udržovat stav vašich střev v co nejlepší kondici. A právě jogurt nebo jiné kysané výrobky vám k tomu mohou velmi pomoci.

Losos

Všichni asi tušíme, že ryby jsou zdravé, ale málokdo ví, že vám mohou pomoci uzdravit se dříve z chřipky. Je to hlavně proto, že jsou velkým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které jsou pro naše zdraví klíčové. Tyto kyseliny pomáhají redukovat zánět v těle, a tím tedy pomáhají i v jakékoliv léčbě.

Jahody

Mnoho lidí se domnívá, že největším zdrojem vitamínu C jsou citróny, ale chyba lávky, je i jiné ovoce, které ho má ještě více. Například jahody obsahují až 99 % doporučené denní dávky vitamínu C, který je klíčový při imunitních reakcích a pomáhá vyhnat bakterie a viry z těla ven. Dopřejte si ale jahody, které jsou z bio farem, ty nemají pesticidy a herbicidy, které obsah vitamínu C velmi snižují.

Vlašské ořechy

Ořechy jsou chutnou svačinkou pro každého, komu záleží na svém zdraví. Jsou zdrojem zdravých tuků, takže naše tělo má dostatek energie, aby se s infekcí vypořádalo, a zároveň obsahuje pořádnou nálož vitamínu jako je E nebo B6. Nepřežeňte to ale s množstvím, ořechy jsou velmi kaloricky náročné, takže buďte opatrní, aby neutrpěla vaše linie.

Granátové jablko

Tyto malé rubínové kuličky obsahují tolik antioxidantů jako málokteré jiné ovoce. Pro naše podmínky to není úplně časté a běžné ovoce, ale zkuste zapátrat v supermarketu a uvidíte, že nálož vitamínu ucítíte doslova na vlastní kůži.

Vývar

Už i naše babičky věděly, že vývar je nezbytnou součástí účinné léčby chřipky. Dodává nezbytné tekutiny, pěkně celé tělo prohřeje a samozřejmě dodává velké množství živin, které tělo v boji proti infekci potřebuje. Dopřejte si vývar kuřecí nebo hovězí a nezapomeňte přidat i hodně zeleniny.

Česnek

Co jiného pomůže více než pořádně silný česnek? Není to sice úplně jídlo, které byste si chtěli dopřávat dennodenně, jelikož dost výrazně zapáchá, ale v boji s chřipkou se mohou dělat drobné ústupky.


Řekněte ostatním, co si myslíte