Velmi účinný nápoj vyčistí vaše tělo tím nejlepším způsobem. Připravit ho zvládne každý

Fotografie: Freepik

Chcete svému tělu dopřát něco skutečně dobrého? Sklenice tohoto zdravého nápoje mu poskytne vše, co jen potřebuje. Vaše játra vám zaručeně poděkují a celý systém se hezky pročistí od toxinů.

Listy červeného zelí obsahují antokyany. To jsou sloučeniny, které dodávají zelenině tak příjemnou barvu a dodávají našemu tělu neocenitelné výhody. Sklenice zdravého nápoje z této jedinečné zeleniny vám může hodně zlepšit zdraví. Kromě antokyanů obsahuje červené zelí také celou řadu vitamínů a minerálů, bez kterých se v zimě, na jaře a na podzim neobejdeme. Podívejme se na to, z čeho se nápoj skládá a jaké jsou jeho výhody.

Fotografie: Freepik

Výhody červeného zelí

Červené zelí by mělo být součástí stravy především lidí, které trápí hypertenze. Pomáhá snižovat krevní tlak, posiluje krevní cévy a zvyšuje jejich pružnost. Jeho listy jsou schopné léčit rány a popáleniny nebo zmírnit bolesti hlavy ve formě obkladů. Šťáva z červeného zelí také odstraňuje toxiny z těla a čistí játra. To je hlavní důvod, proč byste měli vyzkoušet následující recept na jedinečný nápoj a pravidelně ho konzumovat.

Dánští vědci zjistili, že pravidelná konzumace zelného džusu snižuje riziko rakoviny prsu na polovinu. Fytoncidy, které se nacházejí v červeném zelí, jsou již dlouho známé dvou schopností bojovat proti tuberkulóze. Dokonce i ve starém Říme se tato šťáva používala k léčbě plicních chorob. Zelná šťáva se také doporučuje pro posílení křehkých a poškozených nehtů. Červené zelí zároveň zrychluje metabolismus a normalizuje trávicí proces.

Fotografie: Freepik

Nápoj z červeného zelí

Samotná zelná šťáva rozhodně nemá příjemnou chuť, ale její výhody jsou naprosto neocenitelné. To je důvod, proč je nejlepší ji používat jako součást chutného a aromatického smoothie. Navíc je velmi jednoduché ho připravit. Potřebovat budete jen 300 gramů červeného zelí, 1 zelené jablko, hrst čerstvé bazalky a hrst čerstvé máty.

Všechny přísady dobře umyjte, nahrubo nasekejte, přidejte trochu vody a poté rozmixujte v mixéru, dokud nezískáte tekutou konzistenci. Konzumujte sklenici tohoto smoothie jednou nebo dvakrát denně před jídlem. Zaručeně si zvýšíte imunitu, dodáte svěží vzhled, budete mít krásné nehty a pomůže vám také s hubnutím!

Zdroj: Draxe

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]