Potraviny které pomáhají s čištěním tepen zařaďte do své stravy. Mohou vám zachránit život

Nepodceňujte vyčištění tepen. Může vám to zachránit život. A rozhodně nejde o nic složitého, jelikož stačí jíst určité potraviny. Většinu z nich určitě velmi dobře znáte, jenom jste možná netušili to, že mají na vaše zdraví až tak pozitivní vliv. Proto je co nejdříve zařaďte to svého jídelníčku.

Losos

Známá ryba, která pomáhá vyčištění tepen. Je skvělým zdrojem bílkovin i omega 3 mastných kyselin. Také obsahuje řadu vitamínů a látek, které mají pozitivní vliv na snižování nebezpečného LDL cholesterolu. Také pomáhají předcházet problémům se srdcem.

Káva

Zapomeňte na mýty o tom, že jde o nezdravý nápoj. Když to s ní nebudete přeháněn, naopak vám prospěje. Je vhodná nejenom na vyčištění tepen, ale také pomáhá snižovat riziko kardiovaskulárních chorob. Kladem u kávy je i obsah kofeinu, který pomůže doplnit energii.

Vlašské ořechy

Teď kolem Vánoc jsou velmi aktuální. Proto se je nebojte zařadit do svého jídelníčku. Obsahují omega 3 mastné kyseliny, stejně jako kyselinu linolenovou. Díky tomu optimalizují váš krevní oběh, stejně jako dokážou snížit hladinu cholesterolu, který vás také může ohrožovat na životě.

Kurkuma

Známé koření, které dá jídlu jak zajímavou chuť, tak u zajímavou barvu. Doporučujeme s ní kořenit, jelikož je vhodná i na vyčištění tepen. Také vás zaujme vysokým množstvím antioxidantů a schopností chránit srdce a také snižovat cholesterol.

Zelený čaj

Jeho výhody jistě znáte. Mluví se o něm hlavně v souvislosti s obecnou detoxikací, ale umí i vyčistit vaše tepny a také žíly. Dále snižuje LDL cholesterol, a to především díky tomu, že obsahuje katechiny a fenolové sloučenin. Upřít mu nelze ani dobrý vliv na metabolismus, stejně jako to, že vám dodá potřebnou energii.

Meloun

Obyčejné ovoce, které má mnoho pozitiv. Kromě samozřejmého vlivu na čištěná tepen nelze zapomínat na dobrou schopnost hydratace, stejně jako nelze zapomínat na to, že obsahuje i vitamín C a lykopen. Díky tomu snižuje i krevní tlak

Granátové jablko

Další z kategorie exotického ovoce. Granátové jablko zaujme hlavně obsahem vlákniny, vitamínu C, stejně jako antioxidantů, nebo vitamíny kterými jsou méně tradiční B6 a B5, které doplňuje céčko a měď.

Olivový olej

Je známou součástí italské kuchyně. I proto jsou místní tak zdraví. Konzumujte ho také a uvidíte, že vám prospěje. Ideální je ve studené kuchyni a základem je to, aby se jednalo o nejkvalitnější možnou variantu.