Top potraviny pro účinnou očistu organismu. Po detoxu se okamžitě dostaví příval ztracené energie

Fotografie: Depositphotos

Vaše tělo je neustále vystavováno toxinům ze znečištěného prostředí a nekvalitní stravy. Je proto důležité, abyste prováděli pravidelnou očistu.

Toxiny, chemické sloučeniny v potravinách a znečištěné prostředí – to vše může mít na vaše zdraví velmi negativní dopad. Je proto důležité, abyste své tělo pravidelně detoxikovali a vyhnuli se tak případným problémům či závažným onemocněním. Nemusíte však užívat žádné léky ani podstupovat různé procedury. Skvěle vám totiž postačí zařadit do jídelníčku tyto blahodárné potraviny, které vaše tělo účinně očistí již po několika dnech, říká lékařka Amy Richter.

Celer pro zdraví štítné žlázy

Celer má schopnost stimulovat štítnou žlázu a léčit její zánět, čistit krev a zabraňovat usazování kyseliny močové v kloubech. Je proto skvělou potravinou, kterou byste měli zařadit do svého jídelníčku alespoň 2–3krát do týdne.

Cibule a lněná semínka pro trávicí systém

Cibule má schopnost zlepšovat chuť k jídlu a podporovat vstřebávání živin, čímž zajišťuje pohodlnější trávení. Kromě toho obsahuje trisulfidy a disulfidy, antioxidanty s antimikrobiálními a protinádorovými vlastnostmi, které skvěle čistí organismus. Stejně tak vám pomůže lněné semínko, jež obsahuje omega-3, omega-6 a omega-9 matné kyseliny nezbytné pro správné fungování organismu a bohaté množství vlákniny. Ta pomáhá vázat a vylučovat toxiny.

Fotografie: Pixabay

Červená řepa a zázvor pro očistu jater

Červená řepa obsahuje betain, který pomáhá játrům odstraňovat toxiny, omlazuje tělo a zlepšuje stav vlasů, pokožky a nehtů. Zázvor je přírodní všelék, jenž má schopnost zrychlovat metabolismus a stejně tak pomáhat játrům. Navíc však obsahuje silné antioxidanty, které čistí tělo od přebytečných toxinů a podporují zdravý krevní oběh.

Olivový olej pro žlučník

Olivový oleje je oblíbený produkt, který přináší hned několik výhod. Díky svému bohatému obsahu antioxidantů pomáhá odstraňovat kameny ze žlučníku a snižovat hladinu cholesterolu v krvi a žlučníku a kromě toho obsahuje zdravé tuky, jež prospívají trávicímu systému.

Brusinky a petržel pro lepší funkci ledvin

Brusinky patří mezi nejsilnější přírodní antibiotika a antivirotika, jež mají schopnost čistit močové cesty i močový měchýř a pomáhají stimulovat funkci ledvin. Stejně tak byste měli do svého jídelníčku přidat také petržel, která disponuje močopudnými účinky, pomáhá zabraňovat tvorbě ledvinových kamenů a nutí tělo produkovat a vylučovat více tekutin.

Bílé zelí pro zdravá střeva

Bílé zelí poskytuje bohaté množství vlákniny, která úspěšně odstraňuje z těla toxiny a těžké kovy, a kyseliny mléčné, jež zlepšuje střevní mikroflóru a urychluje trávicí procesy.

Ananas a jablka pro celé tělo

Ananas obsahuje trávicí enzym bromelain, který účinně čistí tlusté střevo a zlepšuje trávení, a velké množství vlákniny – přibližně až 10 procent denní dávky. Stejně jako toto blahodárné ovoce byste měli zařadit do svého jídelníčku také jablka, jež podle mnoha odborníků pomáhají čistit celé tělo od škodlivých potravinářských přídatných látek a kovů.

Zdroj: Healthline, National Library Of Medicine

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]