Tajemství kuchyně a stravovacích návyků britské královny Alžbety II.

Fotografie: Pixabay

Královna Alžběta II. zastává svůj vysoký post nejdelší dobu v historii a je také nejstarší hlavou státu na světě. Kromě toho, že je obklopena nejlepšími lékaři, je královna také známá svými zdravými stravovacími návyky, které mají na jejím zdraví samozřejmě největší podíl. Nejsou přitom vůbec komplikované. Proto vám doporučujeme, abyste jim věnovali pozornost a začlenili je i do svého životního stylu.

Malé porce

Bývalý královský šéfkuchař Darren McGrady nedávno prozradil některé ze zvyků, které se v Buckinghamském paláci musí za každé situace dodržovat. Královna je zvyklá na malé porce. Podle jejího veličenstva jsou čtyři malé pokrmy lepší, než tři větší.

Mnoho lidí, kteří se rozhodli zhubnout, to pochopitelně dobře znají. Redukce porcí snižuje počet kalorií o 25 % a pomáhá k efektivnějšímu spalování tuků. Lidé totiž jí často více, než ve skutečnosti potřebují, aniž by si to uvědomovali.

Jezte to, co máte rádi

Malé porce nebo zdraví nejsou důvodem k tomu, abyste se v jídle omezovali. Jednou za čas si můžete dopřát i trochu nezdravé věci, které doopravdy milujete. Například královna má velmi ráda čokoládové sušenky a každý den z nich ale sní jen malý kousek. Výzkumy ukazují, že ti, kdo začínají svůj den čokoládou nebo zmrzlinou, zvládají lépe hlad během dne. Vydatná snídaně je navíc obecně zdravější, než vydatná večeře.

A u čokolády ještě zůstaneme. I přesto, že královna čokoládu miluje, nezapomíná na své zdraví. Z toho důvodu nikdy nejí mléčnou, ani bílou čokoládu. V paláci se může podávat pouze tmavá a hořká čokoláda s minimálním obsahem kakaa 60%. Čím vyšší procenta, tím lépe. A má to svůj důvod. Tmavá čokoláda je bohatá na flavonoidy, které jsou dobré pro srdce a paměť.

Fotografie: Pixabay

Ovoce a zelenina jen a pouze v sezóně

Královna Alžběta II. jednoduše miluje jahody. Jejich konzumaci si ale nechává pouze na léto, kdy je jejich sezóna. A takto kuchaři musí postupovat u každého ovoce a zeleniny, které královně podávají.

Pochopitelně i toto pravidlo má základ ve výzkumech. Podle odborníků bychom totiž měli konzumovat pouze ovoce a zeleninu, která se přirozeně nachází v místě, kde jsme se narodili a jíst ji pouze v období, kdy je ve své nejlepší kondici.

Ryby a čaj nesmí chybět

Královna je velkou milovnicí lososa a obecně ryby s červeným masem mají v jejím jídelníčku důležité místo. Odpoledne často konzumuje sendviče s uzeným lososem, k obědu a večeři má potom většinou grilované ryby. Kromě jejich chuti jsou pro její zdraví velmi prospěšné, protože obsahují hodně mastných kyselin, které pomáhají mozku, aby pracoval lépe.

Fotografie: Pixabay

Co by to bylo za anglickou královnu bez čaje? Její oblíbený je Earl Grey, který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, krevní tlak a riziko rakoviny vaječníků. Zároveň vám může pomoci také zhubnout, takže byste si ho zaručeně měli vařit také.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]