Jak ve zdraví přežít Velikonoce

Jako každé svátky se ani ty velikonoční neobejdou bez dobrého jídla a pití. Navíc se mužská část populace dopouští „násilí“ na dámském pozadí. To už máme dva zdravotní neduhy. Jelita na zadnici a těžké zažívání. Aby toho nebylo málo, hrozí u některých jedinců kocovina, protože tradičně se nalévá panák něčeho ostřejšího.

Tipujeme, že určitě nemáte v plánu odstěhovat se na pár dnů někam na samotu u lesa, kde nehrozí klepání koledníků na dveře, žádné hody ani alkohol. Tudíž vám pár rad přijde vhod.

Nezapomeňte na snídani

Jestliže už předem víte, že nějaký ten panák vás nemine, pak určitě nevynechávejte vydatnou a zdravou snídani. Vyrazíte-li totiž na lačno, může se stát, že po druhé návštěvě už vám nebude příliš dobře. A po třetím panáku skončíte někde pod stolem.

Jeden panák = jedna sklenka vody

Ještě tady máme jednu radu k alkoholu. Každého panáka nezapomínejte pořádně naředit něčím nealkoholickým – ideálně čistou vodou. Tudíž na každého panáka si dejte jednu skleničku čisté vody. Tento trik vám pomůže vydržet a přežít.

Kvalitní čokoláda

Alkohol bychom měli, teď už zbývají dietní přešlapy. Necpěte se příliš vejci, ať neskončíte se záchvatem žlučníku nebo jinými zdravotními problémy. Vejce jsou sice zdravá potravina, ale všeho moc škodí. Co se týče čokolády, kupujte pouze kvalitní hořkou čokoládu s minimálním obsahem 70 % kakaa a rovněž pamatujte na střídmost.

Hodně zeleniny

Bez hostiny se svátky neobejdou, ale i zde existuje možnost hodovat zdravě. Na stůl připravte zobání v podobě různorodé zeleniny. Tu podávejte i jako přílohu k hlavnímu jídlu.

Dezerty po jídle

Je-li u vás zvykem podávat po hlavním jídle dezert, pak jej rovněž připravte zdravě. Existuje nepřeberné množství receptů, které umožňují mlsání bez výčitek. Připravit je můžete z tofu, jogurtu nebo tvarohu.

Jelita

No a jako poslední bod probereme jelita. Ne ty na talíři, ale zadnici. Tady existuje opět několik možností. Buď koledníkovi domluvit, aby bral tento svátek opravdu tradičně nebo si vycpat kalhoty něčím měkoučkým. Do třetice pak nepouštět koledníky, o kterých předem víte, že s nimi by každá domluva byla marná.

Obrázek: pixabay.com