Udělejte něco pro své zdraví a zařaďte do svého jídelníčku bylinku, která podporuje mozkovou a srdeční činnost

Všem dobře známá bylinka má zkrášlující účinky a zároveň podporuje krevní oběh, krvetvorbu, tvorbu adrenalinu a kvalitu kloubního aparátu. Ano, všechny tyto účinky v sobě skrývá rozmarýn.

Po staletí si lidé za její pomoci léčili artritidu, astma, ekzém, onemocnění jater, žaludku, močového měchýře a srdce. Zároveň zrychlují dobu rekonvalescence po prodělání choroby a pomáhají při hojení zranění.

Zázračné účinky rozmarýnu

Připadáte si unavení? Máme pro vás dobrou zprávu. Existuje totiž bylina, která vám s tímto problémem pomůže. Roste především v teplých krajinách a po světě je známá především jako koření na vaření.  Mluvíme o rozmarýnu. Tato voňavá rostlinka dokáže velké divy

  • zlepšuje funkci srdce
  • funguje jako prevence proti skleróze
  • snižuje hladinu cholesterolu
  • pomáhá při rekonvalescenci po mozkových příhodách

Abyste zlepšili mozkovou a srdeční funkci, měli byste rozmarýn užívat následovně. Do půl litru vařící vody nasypejte čajovou lžičku rozmarýnu. Nechte louhovat půl hodiny a poté sceďte. Třikrát denně před jídlem si dejte jednu až dvě lžičky tohoto roztoku.

Fotografie: Pixabay

Možnosti použití

Rozmarýn je dobrý i na obnovu buněk pleti. Vyživuje pokožku, redukuje vrásky, zlepšuje krevní oběh a kůži navrací ztracenou pružnost. Dokáže také snížit pocení a zmenšuje stařecké skvrny. Doporučuje se pít rozmarýnový čaj, používat oleje z této rostliny, či krémy a masky, které ho obsahují. Pro vyčištění pórů můžete tvář omývat vývarem z rozmarýnu. Jelikož rozmarýn stimuluje krevní oběh, podporuje také mozkovou činnost. Stimuluje neurotransmitery a zlepšuje paměť.

Je skvělý také proto, že má uklidňující účinky a pomáhá snížit stres a zlepšovat náladu. Nejen, že obnovuje energii, ale pomůže relaxovat vašemu tělu i duši. Dále posiluje vlasy a urychluje jejich růst. To vše díky už řečeným pozitivním účinkům na krevní oběh.

Přípravek na hubnutí

Řekli byste, že rozmarýn může pomoci i proti obezitě? Dokáže zrychlit úbytek váhy tím, že stimuluje štěpení tuků. Navíc snižuje pocit hladu a „chuti na něco“. V kombinaci s šalvějí, pelyňkem a šípkem máte výborný čaj na podporu hubnutí. Smíchejte jednu čajovou lžičku této bylinkové směsi ve 300 ml vroucí vody. Nechte odstát 25 minut a sceďte. Třikrát denně před jídlem vypijte šálek o velikosti 150 ml a uvidíte, jak kila půjdou dolů.

Fotografie: Pixabay

Pořiďte si rozmarýnový olej a vdechujte jeho vůni. Přidejte ho do aromalampy, šamponu, krému či masky na pleť a vlasy. Pijte rozmarýnový čaj. Doporučují se jeden až dva šálky denně. Nejlepší je tento čaj přímo před spaním, jelikož vás krásně uvolní a uklidní. Pomáhá při diabetes, problémy s játry, močovým měchýřem a srdcem.

Úvodní Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]