Pomerančová slupka rozhodně není na vyhození. Prospěje zdraví i kráse

Mnoho lidí dělá to samé. Oloupou si pomeranč a pomerančová slupka potom skončí v koši. To je velká chyba, jelikož je prospěšnější, než si řada lidí myslí. Pomůže jak zdraví, tak i kráse.

Obsahuje mnoho unikátních látek

Pomerančová slupka je unikátní tím, že obsahuje řadu unikátních látek. Byla by tedy velká chyba, pokud by skončily v koši. Jako příklad poslouží 60 flavonoidů a 170 různých fytonutrientů. K tomu všemu přidejme různé další sloučeniny, které pomáhají prospívat jak lidskému zdraví, tak i lidské kráse.

Ideální pro zdraví lidského těla

Začneme oblastí zdraví, jelikož to je přece jenom důležitější než krása. Tady pomerančová slupka nadchne třeba tím, že dokáže dobře stimulovat metabolismus lidského těla. Dále napomáhá i trávení, a to tak, že eliminuje možné nevolnosti. Umí ale i výrazně zvýšit vitalitu. Též je dobrým pomocníkem při nachlazení, jelikož rozpouští hlen. Zapomínat nelze ani na to, že s ní lze dobře bojovat třeba proti kašli, stejně jako proti dýchacím problémům.

Napomáhá i kráse

Zapomínat nelze na to, že pomerančová slupka také pomáhá kráse. Dokáže snižovat mastnotu kůže a zajistí to, že pokožka bude hladká a bude mít potřebné vyvážené pH. Také je možné ji využít k tomu, že svou kůži dokonale vyčistíte od všeho, co zde nemá být. Je dobrou přísadou na domácí peeling, jelikož odstraní odumřelou kůži i černé tečky.

Má i řadu dalších kladů

Její vůně dokáže stimulovat chutě k jídlu, ale i čichové vjemy. Usušená kůra zase dokáže skvěle stahovat případnou vlhkost, což se hodí při skladování potravin. Je také dobrou alternativou k běžným sladkostem. Bonbony nebo jiné cukrovinky z ní vyrobené jsou jak zdraví prospěšné, tak jsou samozřejmě také velmi neškodné, pokud jde o riziko nadváhy, nebo riziko zvýšené konzumace cukru. A krom toho všeho lze kůrou také kořenit řadu jídel.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]