Netradiční cvičení posílí obličejové svaly a pomůže zbavit se druhé brady

O cvičení slyšíme dnes a denně, ale kdo kdy slyšel o posilování obličeje? A ten přitom potřebuje cvičení stejně jako ostatní části těla. Také jste svůj obličej doteď zanedbávali? Náš vzhled neovlivňují pouze geny, ale i styl života. Proto je důležité, abychom na sobě pracovali. Pokud rádi cvičíte, nevynechávejte ani váš obličej.

Proč posilovat obličej?

Pravidelné posilování obličejových svalů má několik benefitů. Lépe budete ovládat mimiku, a především budete vypadat mladší. Připravili jsme pro vás několik cviků, které vám pomohou dosáhnout kýžených výsledků! Posílíte

  • čelisti
  • svaly okolo očí
  • okolí úst

Začněte cvikem jménem husa. Budete posilovat centrální svalstvo v tváři. Zavřete ústa, prudce vydechněte nosem (něco mezi zasyčením a kýchnutím) a opět ústa zavřete. Cítíte, jak se svaly napínají? Opakujte 15krát. Další cvik je zaměřený na čelisti. Ohrňte spodní ret. Vytvoříte tak jakousi rampu ústy. Držte ret ohrnutý a hýbejte čelistí na jednu a poté na druhou stranu. Udělejte 15 opakování.

Jak udělat cvik jménem ryba určitě všichni víte. Sevřete rty jako ona. Zvedněte hlavu tak, aby vám brada směřovala ke stropu. Napínáte tak nejen svaly ve tvářích, ale i na čelisti a krku. Opět udělejte 15 opakování. V pozici vždy vydržte 10 sekund.

Omládněte díky těmto cvikům

Další cvik se jmenuje joker a je ideální pro ty z vás, které trápí velké a povislé tváře. Otevřete ústa jako když se smějete, tlačte rty k zubům a prsty k svalům okolo tváří. Prsty vytlačte tváře směrem nahoru. V pozici vydržte alespoň 30 sekund. Následujícím cvikem zredukujete tuk na tvářích. Zavřete oči a prociťte všechny svaly v obličeji. Jakmile si je všechny uvědomíte, pokuste se 15krát zamrkat během tří sekund.

Zvedáním brady protáhnete svaly v jejím okolí. Dejte spodní ret na ten vrchní a zvedněte bradu nejvíce, jak můžete. Opakujte 15krát. Cvik nazvaný polibky pomůže vyhladit mimické vrásky. Představte si, že chcete na pozdrav políbit své přátele. Sevřete rty jako při polibku a hýbejte s nimi zprava doleva. Nechte rty u sebe co nejblíž a do stran tlačte, jak jen to půjde. Opakujte 15krát.

Jako poslední pro vás máme cvik na odstranění tuku z tváří. Napněte svaly na čelisti a přitiskněte jazyk na horní patro. Pomalu dávejte bradu níž. Nejde o to jí dát úplně dolů, spíše se zaměřte na provedení cviku. Opakujte 15krát.

Fotografie: Adobe Stock