Účinný cvik, který dokáže zeštíhlit pas a posílit správnou funkci žaludku

Jednoduchý cvik pomůže vytvarovat pas a spodní břišní svaly. Také posílí ty svaly, díky kterým budete stát opravdu rovně a zpříma. Jde o techniku, kterou vynalezli kulturisté. Může ji ale dělat naprosto kdokoliv.

Anglicky se nazývá stomach vacuum. Česky bychom ji zřejmě označili jako zatahování břicha. Není to ale jen tak, jak byste si dle jména mohli myslet. Má to svoji techniku, která vám přinese kýžené ovoce. Posílíte svaly, a navíc podpoříte funkci vnitřních orgánů.

Jak a proč cvičit techniku zatahování břicha

Vyzkoušejte oblíbenou techniku kulturistů. Během tohoto cviku je nutné, abyste vydechli, jak nejvíce můžete a zatáhli břicho dovnitř. Můžete ho provádět vleže, nebo vsedě. Proč je dobré tento cvik cvičit?

  • pomáhá posilovat hluboké a šikmé břišní svalstvo.
  • stimuluje funkci vnitřních orgánu tím, že je masíruje
  • zeštíhluje pas
  • ulevuje od bolesti zad

Zároveň stimuluje krevní oběh. Díky tomu odstraňuje toxiny a přispívá k rychlejšímu čištění organismu. Už za pár dní pocítíte zlepšení v oblasti spodních břišních svalů. Posiluje i pánevní svalstvo. Stimuluje trávicí systém a funkci střev.

Cvičte dle následujícího plánu a zhubněte

Abyste dosáhli co nejlepších účinků, je důležité mít nějaký systematický plán, kterého se budete držet. Dodržujte počet cviků, ale nezapomínejte při provedení na správnou techniku. Vyzkoušejte náš plán.

Zaujměte výchozí pozici. Narovnejte záda a chodidla dejte na šířku ramen. Ramena zatáhněte lehce dozadu. Snažte se v pozici uvolnit a cítit se pohodlně. Dýchejte zhluboka. Je nutné, abyste dýchali pomalu a nosem. Nadechněte se a prociťte, jak se vám plíce plní kyslíkem. Počítejte do tří nebo pěti. Vydechujte nosem. Snažte se vytlačit všechen vzduch. Současně začněte vtahovat břicho dovnitř.

V pozici zůstaňte, jak nejdéle můžete, minimum je 15 sekund. Poté uvolněte svaly. Pokud si chcete pomoci vizualizací, představte si, že se pupíkem chcete dotknout páteře. Aby se vám tento cvik opravdu povedl, musíte pečlivě trénovat. Opakujte nejméně pětkrát, poté si udělejte pauzu. Až se v technice procvičíte a budete sebejistí, zkuste cvik provést desetkrát.

Technika pro začátečníky

Jak sami vidíte, nejde o nic těžkého. Udělejte z tohoto cviku každodenní rutinu, provádějte ho například každé ráno po probuzení. Ráno na lačný žaludek vám to půjde mnohem lépe. Pokud jste naprostý začátečník, bude vám stačit 15 sekund po třech až pěti opakování.

Pokud chceme zhubnout, doporučuje se třikrát týdně chodit do posilovny či sportovat. Zařaďte do svého cvičebního plánu i zatahování břicha a pomalu navyšujte intervaly. První týden cvičte jedno až tři opakování po dobu 20 sekund. Další týden dvě až tři opakování po dobu 40 sekund. Třetí týden opět navyšte. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]