Hubnutí přes noc: Naučte se, jak se zbavit přebytečných kil během nočního spánku

Fotografie: Depositphotos

Hubnutí je téma oblíbené snad v každém věku – od teenagerů až po seniory. Existují nejrůznější diety, které doporučují, co máte jíst a dělat. Hubnout je ale možné také v noci. Jen vědět, jak na to.

Udržet si optimální hmotnost je pro člověka poměrně přínosné. Omezí to možnost vzniku civilizačních nemocí, což je jedním ze způsobů, jak zůstat dlouho fit ve výborné kondici. Když už ale máte nějakou nadváhu, nebo trpíte obezitou, je třeba se přebytečných kilogramů zbavit. Důležité je dodržovat tzv. kalorický deficit, hodně se hýbat a upravit si jídelníček tak, aby byl méně kalorický, říká lékařka Adda Bjarnadottir.

Hubnout přes noc? Není to výmysl?

Opravdu lze hubnout i ve večerních hodinách. Ale znamená to upravit si poněkud svůj životný styl. Pochopitelně si nedáte na večeři dvojitou pizzu a nezapijete ji třemi lahvemi piva. Musíte jít na to jinak, abyste podpořili svůj organismus ke spalování energie.

Večeře s nízkým obsahem sodíku

Nechcete-li přibývat, tak si na večeři připravte jídlo chudé na bílkoviny, nejraději z dušené zeleniny. Omezte také sůl, která je zdrojem sodíku. Jestliže příliš solíte, sůl na sebe váže vodu, takže se pak budete cítit oteklí. Zelenina správně připravená není moc kalorická, přitom se ale jedná o chutné jídlo.

Cvičení ve večerních hodinách

Odborníci se dříve shodli na tom, že cvičit večer není příliš zdravé pro následné usínání. Organismus pohyb nabudí, takže pak může mít s usnutím problémy. Jenže se ukázalo, že to není pravda. Aktivní lidé dokonce mají o 50 procent vyšší pravděpodobnost, že budou mít lepší spánek. Takže s chutí do cvičení.

Vařte si doma

Pokud jste zvyklí se stravovat v restauracích, tak byste měli vědět, že takové průměrně restaurační jídlo obsahuje až dvakrát tolik kalorií, co jídlo připravené doma. Jestliže tedy chcete hubnout, tak si vařte sami a na restauraci zapomeňte. Vyjde vás to i levněji, což zejména v současné době inflační krize určitě oceníte.

Pijte vodu

O hladu se říká, že může být převlečenou žízní. Znamená to, že hlad ve skutečnosti nemáte, ale vaše tělo si žádá více tekutin. Proto více pijte, udržujte si potřebnou hydrataci, aby váš organismus nestrádal. Abyste ale nechodili v noci na záchod, je dobré pití tekutin omezit asi jednu hodinu před usnutím.

Fotografie: Pexels

Jezte tvaroh

Jít do postele hladový nebo s plným žaludkem se nedoporučuje. Co tedy jíst, aby se vám dobře spalo? Vsaďte na tvaroh, který obsahuje plnohodnotné bílkoviny a zejména aminokyselinu tryptofan, jenž pomáhá k lepšímu usínání. Tvaroh lze jíst nasladko i naslano, s ovocem i se zeleninou.

Zdroj: Healthline, Healthline