Líné cviky pro efektivní hubnutí z pohodlí postele

Fotografie: Depositphotos

Pohyb je zdravý. Neustále nás o tom v médiích přesvědčují nejrůznější odborníci, kteří se věnují zdravému životnímu stylu a radí lidem, jak se správně hýbat.

Většina lidí se určitě shodne na tom, že fyzická aktivita je pro zdraví člověka přínosem. Nesmí jí být příliš, protože pak je kontraproduktivní. Těžká dřina zanechává na lidském organismu viditelné změny, které často stojí za nemocemi z povolání. Ale příjemná procházka přírodou dokáže nabudit tělo endorfiny a přinést mu řadu benefitů. Jenže jak to udělat, když člověka moc pohybová aktivita nebere a raději vleže odpočívá? I zde se najde řešení. Cvičte vleže.

Zacvičte si v domácím prostředí

Aby si člověk udržel fyzickou kondici do vysokého věku, nemusí nutně navštěvovat fitness centra a tam si dávat do těla na cvičebních strojích. Dokonce ani není třeba chodit běhat nebo se věnovat turistice. Někdy se počítá i to, když si člověk zacvičí a přitom u toho leží. Na internetu najdete sérii různých cvičení, která lze takto absolvovat. My vám přináším alespoň některá z nich. Takže si hezky lehněte a pusťte se do cvičení.

Cviky, které je možné provádět na posteli

Opravdu lze posilovat svaly bez toho, abyste u toho museli běhat nebo chodit. Některé cviky je možné cvičit doma, a to dokonce v posteli. Nebo alespoň na podlaze na podložce:

  • Lehněte si na záda a ruce položte podél těla. Nohy zvedněte a ohněte do pravého úhlu. Střídavě se pak dotýkejte postele špičkami prstů jedné a druhé nohy. Vydržte takto cvičit 3 série po 30 opakování.
  • Ležte na zádech a nohy pokrčte, přičemž chodidla budou na posteli a ruce podél těla. Na střídačku se dotýkejte rukama na patách pravé a levé nohy.
  • Opět leh na zádech, jedna noha bude natáhnutá a druhá ohnutá v koleni do pravého úhlu. Měňte nohy postupně tak, jako byste jezdili na kole. Stačí 3 série po 30 opakování.
  • Lehněte si na záda, natáhněte nohy na podložku a zvedněte je ze země, ruce jsou přitom podél těla. Zvednuté nohy ohněte v kolenou a přitáhněte je k hrudníku. Proveďte 3 série po 30 opakování.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]