Trápí vás rozšířené a otevřené póry? Přinášíme 6 tipů, jak takovou pokožku ošetřit

Péče o pokožku by měla být součást každodenního rituálu. Když zjistíte, že jsou vaše póry rozšířené a otevřené, je to důvod k okamžité cílené péči. Otevřené póry jsou náchylné ke zhoršení, protože se snadno mohou naplnit nečistotami, prachem, potem, mastnotou. To jsou ony nevzhledné černé tečky, které se vytvářejí nejčastěji na nose, tvářích a čele. Pokud chcete zmenšit velikost pórů na kůži, stačí vám k tomu i běžné domácí prostředky.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je vhodný k čištění pokožky a může být použit jako pleťové tonikum. Je však důležité jej zředit s převařenou vodou. Pravidelné používání pomůže zmenšit póry pokožky. Ponořte vatový tampon do roztoku a aplikujte na obličej.

Med a citron

Dalším způsobem, jak zmenšit póry na tváři, je vytvořit směs medu a citronu. Jediné, co musíte udělat, je vymačkat šťávu z citronu a smíchat ji s trochou medu. Poté naneste směs na obličej a nechte působit asi 20 minut. Poté si obličej umyjte.

Jedlá soda

Jedlá soda je známá svými protizánětlivými i antibakteriálními vlastnostmi, které jsou dobré pro pokožku. K tomuto ošetření budete potřebovat 2 polévkové lžíce jedlé sody a 2 polévkové lžíce vody. Smíchejte a vytvořte pastu. Poté kruhovými a jemnými pohyby umyjte touto směsí obličej a opláchněte.

Kostka ledu

Dalším rychlým řešením pro otevřené póry je použití kostky ledu. Nejdříve si umyjte obličej, pak ledem přejíždějte po kritických částech obličeje. Toto ošetření nejen pomáhá očistit vaši pokožku, ale může také zmenšit póry.

Banán

Vnitřek banánové slupky je výtečný pro zmenšení velikosti pórů kvůli přítomnosti luteinu. Natřete si vnitřkem banánové slupky umytý obličej a nechte působit 10 až 15 minut. Poté si obličej opláchněte.

Bílý jogurt

Odeberte si z kelímku tři polévkové lžíce bílého jogurtu a rovnoměrně rozprostřete na umytý obličej. Nechte jogurt na obličeji 15 minut, pak ho opláchnete studenou vodou. Je známo, že jogurt obsahuje kyselinu mléčnou, o které bylo zjištěno, že je užitečná při zmenšování pórů.

Obrázky: prevention.com, grid.id