Koktejl z aloe a medu pomůže proti pálení žáhy i zánětům žaludku

Rostliny z rodu aloe jsou takřka zázračným lékem téměř na všechno. Zrychluje hojení tkání a zabíjí bakterie i viry. Díky své gelovité struktuře navíc dokáže pokrýt postižená místa a pomáhá tak obnovit přirozenou mikroflóru na povrchu tkání celého těla. V kombinaci s medem pak tvoří nezastavitelnou dvojici, před kterou se dá i ten nejzákeřnější bacil na zběsilý útěk.

Zázračná aloe léčí snad úplně všechno

V případě rostliny aloe většina z nás zná spíše způsoby jejího vnějšího užití, ať už čistého gelu nebo zpracovaného do formy masti nebo krému. Jistě nikoho ale nepřekvapí, že léčivé účinky má i při užití vnitřním, při němž ozdravuje všechny vnitřní orgány, s nimiž se nějakým způsobem dostane do kontaktu.

Takže zatímco při vnějším použití hojí ekzémy, lupénku, ničí plísně, hojí odřeniny, škrábance, popáleniny i jizvy, když ji do organismu dodáme skrze žaludek, dokáže vyléčit záněty trávicí soustavy i různé druhy poškození způsobené většinou působením některých léků, nadměrnou konzumací alkoholu nebo přítomností nepřátelských bakterií, které spolehlivě bez milosti povraždí. Kromě toho má i detoxikační účinky a dává do pořádku přirozenou obranyschopnost organismu.

Lektvar z aloe na žaludeční obtíže

Pro přípravu všech produktů z aloe použijte pouze listy z rostliny minimálně 2 roky staré. Obvykle stačí gel pouze z jednoho listu, který odřízněte ze spodní části rostliny co nejblíže k hlavnímu stonku. Tím rostlině neublížíte, rána se rychle zacelí a rostlinka bez potíží roste dál.

Listy z aloe ve skutečnosti obsahují dva druhy účinných šťáv. Jednou z nich je známý gel a druhou je přímo šťáva z listů, respektive z jejich zelené části. Tato šťáva je ale velmi hořká, a proto je potřeba před vnitřním použitím tuto šťávu z listu odstranit. Proto nejprve list postavte řezem dolů do skleničky s vodou a přebytečná šťáva z rostliny vyteče ven.

Gel získáte tak, že list buď podélně rozříznete, nebo škrabkou na brambory seříznete podélně celou vrchní část listu. Poté gel vydlabejte lžičkou.

Budete potřebovat:

  • sklenici vody
  • čistý gel z listu aloe
  • 1 polévkovou lžíci medu

Všechny přísady smíchejte a rozmixujte. Koktejl pijte 3x denně, nejlépe před jídlem. Současně se vyhněte zánětlivým potravinám, které se nedoporučují při výskytu gastritidy a žaludečních vředech, které by snahu zbytečně narušovaly. Při dodržování této kúry se z těchto obtíží úplně zotavíte za 2 – 3 týdny podle závažnosti stavu.

Fotografie: Pixabay


Řekněte ostatním, co si myslíte