Neobvyklá použití jedlé sody. Drobné kosmetické problémy vyřeší raz dva

Fotografie: Depositphotos

Zázračné účinky jedlé sody jsou dobře známé, nejčastěji se používá v kuchyni a při úklidu domácnosti. Pomoci vám však může i při některých kosmetických problémech.

Pokud jste si mysleli, že jedlá soda funguje dobře pouze v kuchyni, jste na omylu. Jedlá soda je všestranný bílý prášek, který v podstatě můžete použít všude a na všechno. To znamená při vaření, pro kosmetické účely, na zahradě nebo při úklidu domácnosti. Pokud vás trápí špatná pleť nebo zažloutlé zuby, vezměte do zbraně jedlou sodu, radí lékařka Amy Richter.

Bojujte proti akné

Jedlá soda je velmi účinná v boji proti akné. Nepotřebujete nic navíc, pouze jedlou sodu a čistou vodu. Obě složky smíchejte tak, aby vám vznikla hustá pasta. Jakmile je směs jednotná, aplikujte ji na problémová místa, klidně jako masku na celou tvář. Nechte zaschnout a poté opláchněte teplou vodou.

Problém se zažloutlými zuby

Když si vezmete zubní pastu a přečtete si její složení, rychle zjistíte, že obsahuje jedlou sodu. Můžete si ji proto vyrobit sami doma. Smíchejte peroxid vodíku s jedlou sodou a vytvořte si vlastní domácí zubní pastu s bělicími účinky. S jejím používáním však buďte opatrní, protože může poškodit sklovinu. Pastu stačí používat jednou týdně, abyste viděli první výsledky.

Získejte svěží dech

Pokud vás trápí nepříjemný zápach z úst a nejedná se o zdravotní problém, můžete své potíže spravit použitím jedlé sody. Vložte čajovou lžičku jedlé sody do sklenice vody. Míchejte, dokud se nerozpustí, a roztok kloktejte. Díky tomu se zbavíte bakterií, které jsou příčinou odéru. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, opakujte proces každý druhý den.

zápach z úst
Fotografie: Freepik

Zbavte se suché a svědivé pokožky

Pokud máte suchou pokožku na rukou a nohou, využijte směs jedlé sody, vody a mýdla. Poté ji použijte k masáži pokožky. Nakonec opláchněte teplou vodou. Proceduru můžete podstupovat i v případě, že vás suchá pokožka trápí jen sezónně, především v zimním období, kdy se kůže vysušuje rychleji.

Vyřešte problémy s pocením

Jedlou sodu lze použít k výrobě přírodního deodorantu. Vše, co musíte udělat, je vzít svůj oblíbený esenciální olej a přidat pár kapek do 4 polévkových lžic jedlé sody. Nakonec směs vetřete do podpaží. Díky tomu zahubíte bakterie, které vedou k uvolňování nepříjemných pachů. Deodorant působí několik hodin, ale můžete ho použít několikrát.

Zdroj: Healthline