S konzumací vajec jsou spojena tato rizika, která většina lidí podceňuje. Vyhněte se těmto následkům

Fotografie: Judgefloro / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Pokud patříte mezi tuto skupinu lidí, pak byste raději neměli nikdy jíst vejce. Je totiž možné, že by vám způsobily vážné zdravotní problémy.

Vejce jsou jednou z nejvýživnějších potravin, které si můžete připravit na mnoho různých způsobů. Pokud jimi nepohrdnete ani vy, pak byste se před jejich konzumací měli ujistit, zda je pro vás vhodná či nikoli. Existují totiž určité skupiny lidí, kterým by mohli způsobit vážné kontraindikace a dokonce je dostat na nemocniční lůžko. Rovněž podle lékaře Kris Gunnars jsou tací, kterým po snězení vajec bývá těžko a trápí je plynatost či nadýmání.

Lidé alergičtí na vejce a s vysokým cholesterolem

Alergie na vejce je sice poměrně vzácná u dospělých, ale za to malé děti postihuje velmi často. Mezi její nejčastější příznaky patří kožní vyrážka, rýma a další mírné reakce, přičemž u slabších jedinců se může objevit život ohrožující anafylaxe. Lidé, kterým je tento problém diagnostikován, by se měli za každou cenu vyhýbat konzumaci všech produktů obsahujících vejce a samozřejmě i konzumaci jich samotných.

Na pozoru by pak měli být i lidé s jinými druhy potravinových intolerancí, protože jejich imunitní systém bývá výrazně oslabený. I konzumace vajec tak může v jejich případě způsobit nepříjemné příznaky, včetně zažívacích problémů, jako jsou bolesti břicha, nadýmání a nevolnost. Dále by se jim dle webu Healthline měli vyhýbat také ti, kteří trpí vysokými hladinami cholesterolu nebo jakýmikoli dalšími problémy ovlivňující tento faktor.

V tomto oblíbeném obchodním řetěžci byla nalezena vysoce závadná konzervovaná zelenina

Pokud máte onemocněním srdce

Velmi nebezpečná může být konzumace vajec také pro ty, kteří trpí onemocnění srdce a měli by dodržovat nízkotučnou dietu. Přestože jsou součástí zdravé stravy, žloutek má vysoký obsah cholesterolu, což může být problém pro váš organismus a funkce tohoto důležitého svalu. Vždy se proto před jejich zařazením do svého jídelníčku poraďte se svým praktickým lékařem, protože pro vás mohou představovat opravdové riziko.

Fotografie: Pixabay

Vejce jsou velmi zdravá potravina, která nabízí řadu zajímavých benefitů pro lidské tělo. Pokud je zařadíte do svého jídelníčku, můžete očekávat řadu pozitivních změn, ovšem nikdy byste to s nimi neměli přehánět. Mohli by vám totiž způsobit nepříjemné příznaky, jako je nadýmání a další. Na Zdravém Stravování jsme psali o tom, jak vařená vejce prospívají při hubnutí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]