Univerzální lék z medu a skořice funguje proti chřipce a dalším nemocem

Fotografie: Pixabay

Med i skořice jsou suroviny užívané v lékařství už od dob starověké Číny a jejich účinnost potvrzuje i moderní západní medicína. Obě suroviny disponují silnými účinky chránícími lidské zdraví a jsou tak skvělou podporou léčení mnoha neduhů a chorob.

Med je antibakteriální, a proto dezinfikuje a pomáhá hojit rány a infekce všeho druhu, a to jak zvenčí, tak zevnitř. Skořice zase prohřívá, podporuje krevní oběh a tlumí kašel či zažívací potíže. Společně tyto dvě suroviny tvoří nedostižnou kombinaci, která uzdravuje celou řadu zdravotních problémů. O tom svědčí také fakt, že jako léčivo byl med smíchaný se skořicí užíván už v antickém Římě.

1. Oběhová soustava

Pravidelná konzumace medu se skořicí snižuje hladinu cholesterolu v krvi, čímž chrání cévy i srdce. Kromě toho zlepšuje odolnost a reguluje srdeční frekvenci. Pro snížení cholesterolu smíchejte litr vody se 2 lžičkami medu a 3 lžičkami skořice a pravidelně popíjejte.

2. Močový měchýř

Infekce močového ústrojí dokáže pekelně potrápit. Denně 2 lžičky skořice a 1 lžička medu rozmíchané v teplé vodě účinně odstraní všechny druhy bakterií, které v močových cestách žijí.

3. Špatný dech a záněty dásní

Jedna čajová lžička medu a jedna skořice v troše teplé vody dobře poslouží jako ústní voda. Každodenní používání vás zbaví bakterií v ústní dutině a tím i zápachu z úst, který způsobují. Také čištění zubů pomocí medu a skořice velmi dobře účinkuje proti krvácení a zánětům dásní.

4. Akné a kožní infekce

Pleťová maska ze tří polévkových lžic medu a jedné lžíce skořice by měla zůstat na obličeji celou noc. Ráno po opláchnutí zřetelně uvidíte výsledek. Zahojí se všechny vřídky a pupínky a pleť zůstane krásná a čistá. Pravidelným užíváním dosáhnete velmi uspokojivých výsledků.

5. Pokousání hmyzem

Svědění a bolest po hmyzím štípnutí spolehlivě utlumí a zahojí dvě lžíce medu, jedna lžička skořice a dvě lžíce teplé vody. Pastu rozetřete na kousnutí a za 2 minuty příznaky zmizí.

6. Žaludek a zažívání

Studie ukázaly, že med a skořice v poměru 1:1 působí preventivně i při léčbě rakoviny žaludku. Při poloviční dávce skořice oproti medu užité před jídlem pomůže zmírnit zažívací obtíže, nadýmání a pálení žáhy.

7. Chřipka a infekce

Čtvrt lžičky skořice a 1 lžička medu třikrát denně po tři dny je účinnou léčbou různých infekčních onemocnění organismu. Velmi dobře si poradí také s kašlem, chřipkou a nachlazením.

8. Artritida

Chronická artritida je bolestivé onemocnění. Obtíže lze zmírnit pravidelným užíváním sklenice teplé vody se dvěma lžičkami medu a jednou lžičkou skořice.

9. Posílení vlasů

Připravte si vlasovou masku ze směsi olivového oleje, velké lžíce medu a malé lžičky skořice. Důkladně vetřete do vlasů a nechte 15 minut působit. Poté omyjte teplou vodou. Při pravidelném opakování budou vaše vlasy silnější a krásnější.

10. Přírodní životabudič

Pokud se potýkáte s dlouhotrvající slabostí a únavou, zkuste každý den vypít šálek čaje obohacený o půl lžičky skořice a půl lžičky medu. Za týden se zvýší množství energie a hned budete mít více vitality a chuti do života. Jako bonus  tento nápoj také vyživuje pokožku, působí proti stárnutí pletí a zlepšuje soustředění i paměť.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]