Tipy na zdravé osvěžující letní nápoje pro všední dny i zahradní párty

Horké letní dny vyžadují osvěžující nápoje. Pochutnejte si na těchto letních nápojích, které jsou přátelské i k vašim postavám. Jsou snadné, chutné, osvěžující a hodí se jak pro pro všední dny, tak na posezení s přáteli i na různé oslavy.

Jahodo-bazalková limonáda

Na tuto osvěžující limonádu budete potřebovat: čerstvé jahody, bazalku, med, citron, kombuchu a kostky ledu. Připravte si nádobu, vložte do ní jahody a bazalku, rozetřete tyto dvě ingredience, dokud nepustí šťávu. Pokud si chcete práci usnadnit, můžete použít mixér, ale ve finále přidat do limonády na kousíčky nakrájené jahody. Přidejte med, šťávu z citronu a zalijte kombuchou. Před podáváním přidejte led a ozdobte bazalkou.

Obrázek: whatsgabycooking.com

Grapefruitová limonáda

K výrobě této limonády budete potřebovat šťávu z grapefruitů, minerální vodu, šťávu z limetky, kostky ledu a limetku nakrájenou na měsíčky. Vymačkejte dva až tři grapefruity, přidejte šťávu z jedné limetky a zalijte minerální vodou. Pokud dáváte přednost sladší chuti, přidejte med. Před podáváním vložte do skleniček led a měsíček limetky.

 

Obrázek: cold-glass.com

Broskvovo-tymiánový čaj

Na výrobu výtečného ledového čaje budete potřebovat: čerstvé nebo mražené broskve, tymián, med, šťávu z citronu a dva pytlíky černého čaje. Vložte do hrnce broskve, tymián, vodu a přiveďte k varu. Vařte cca 30 minut. Pak přidejte dva pytlíky čaje a nechte vylouhovat. Vodu sceďte, přidejte med, šťávu z citronu a nechte vychladit. Před podáváním přidejte do skleničky na kousíčky nakrájené broskve, větvičku tymiánu a led.

Obrázek: diys.com

Limonáda z lesních plodů

Připravte si lesní plody, které máte k dispozici (maliny, ostružiny, borůvky, jahody). Dále pak limetku, med nebo javorový sirup a čerstvou mátu. Ovoce rozmixujte s vodou a přelijte přes sítko nebo plátno. Přidejte šťávu z limetky, doslaďte javorovým sirupem či medem a před podáváním přidejte drcený led a mátu.

Obrázek: .foodandwine.com

Domácí zázvorové pivo

Toto pivo je vlastně limonáda bez alkoholu, navíc s mnohem menším množství kalorií. Potřebovat budete cukr, zázvor, minerálku a kandované kousky zázvoru. Smíchejte strouhaný zázvor, cukr, vodu a přiveďte k varu. Snižte teplotu a vařte 10 minut. Pak vodu přeceďte přes sítko nebo plátno do skleněné nádoby a přidejte minerálku. Nechte vychladit a před podáváním přidejte kandované kousky zázvoru nebo na kousíčky nakrájený citron, případně obojí.

Obrázek: toriavey.com