Levandulová limonáda zaujme svou barvou a také prospěje zdraví

Tato bylina zaujme nejenom svým vzhledem, ale i svou silou. Domácí levandulová limonáda vám pomůže využít všechny prospěšné látky. Stačí ji pít pravidelně a stoprocentně prospějete svému tělu. A co více – hravě tento zdravý nápoj vnutíte také dětem, jelikož jeho barva je bude opravdu lákat. Nejde však o žádné barvivo, ale přirozená barva levandule.

Levandulová limonáda vyřeší mnoho zdravotních problémů

Je toho mnoho, co dokáže levandulová limonáda vyřešit. Stačí ji pít pravidelně a dokáže pomoci třeba v případě bolestí hlavy, stejně jako dokáže efektivně tlumit zánětlivé procesy v lidském těle. Také umí pomáhat naší psychice, jelikož zmírňuje stavy úzkosti a pomáhá při depresivních stavech. Doporučována je také lidem s vysokým krevním tlakem, stejně jako těm, kteří mají potíže se spánkem. A to jak proto, že nemohou usnout, tak proto že se v noci pravidelně budí.

Levandule umí i mnoho dalších věcí

Levandule toho však umí ještě mnohem více. A to v případě, kdy nebudete jenom pít limonádu, ale v případě, že použijete samotný levandulový olej, který je jednou ze složek daného nápoje. Potom můžete snadno léčit infekce a plísně nohou a také nehtů. Také umí eliminovat různé choroboplodné zárodky, stejně jako bakterie. Umí také zmírňovat křeče a bolesti svalů, čistit krev, ale i prospívat játrům, stejně jako ledvinám.

Připravte si limonádu podle tohoto receptu

Levandulová limonáda není na přípravu nijak složitá. Stačí mít po ruce ty pravé ingredience, který je jenom pár, ale dohromady umí vytvořit lahodnou a zároveň i zdraví velmi prospěšnou kombinaci. Stačí mí:

  • 1 šálek medu
  • 12 šálků vody
  • 1 balení levandulového oleje
  • 6 citronů
  • 1 hrst levandulových větviček

Základem je všechny ingredience smíchat dohromady. Tedy med, běžnou nebo perlivou vodu, dále levandulový olej, citrony a na závěr také větvičky, které se mohou v dané limonádě louhovat a také jí prospějí k tomu, aby získala další prospěšné látky. Následně tento nápoj pravidelně pijte a uvidíte, jaké výrazné změny to s vaším tělem dokáže udělat.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]