Tipy na celý měsíc pro lepší hubnutí – 25.-30.den

Máme před sebou poslední týden. Pokud jste vydrželi, pak gratulujeme. Ještě si přidáme pár tipů, které vám hubnutí usnadní a můžeme říci, že máte kus cesty za sebou. Zhruba měsíc trvá, než si člověk vybuduje určitý zvyk. Pokud tedy ještě týden vydržíte, budete ostřílení mazáci a můžete si další plány směle tvořit sami.

30 jednoduchých tipů na celý měsíc, které vám pomohou při hubnutí – 1.-6.den
30 jednoduchých tipů na celý měsíc pro snazší hubnutí – 7.-12.den
30 jednoduchých tipů na celý měsíc, díky kterým zaručeně zhubnete – 13.-18.den
30 jednoduchých tipů na celý měsíc, díky kterým zaručeně zhubnete – 19.-24.den

25.den – Tabata

Už jste někdy cvičili tabatu? Pokud ne, pak vřele doporučujeme. Na hubnutí i posílení těla je to skvělá věc. 20 sekund poctivě makáte a 10 sekund odpočíváte. Buď si můžete sami vybrat nějaké cviky, které budete provádět, nebo opět hledat inspiraci na internetu. Pokud si netroufáte cvičit podle videí, klidně si pusťte jen hudbu s časovačem a cvičte cviky, které zatím zvládáte: dřepy, kliky, angličáky, lyžaře, švihadlo. Zkuste vydržet alespoň 10 minut, když vydržíte cvičit déle, tím lépe. Bohatě vystačí 20 minut tabaty denně. K tomu pak 20 minut pořádné protažení.

Hudba na tabatu

26.den – Hlídejte si pitný režim

O pitném režimu už jsme si psali, ale pravdou je, že právě na pitný režim hodně lidí hřeší. Klidně 15 minut před jídlem vypijte sklenici vlažné vody. Díky tomu sníte méně jídla = méně kalorií a podaří se vám pravidelně hydratovat tělo. Právě zanedbaný pitný režim často kazí snahu o hubnutí. Pijte ideálně čistou vodu, vodu s citronem, šťávu z grapefruitu (pomáhá s hubnutím), zelený čaj, ředěné ovocné a zeleninové šťávy.

27.den – Balanční cviky

Přišel čas vyzkoušet balanční cviky, které posilují vaše svaly, o kterých jste možná ani neměli tušení, že je máte. Jsou výtečné i na zpevnění středu těla. Balanční cviky najdete v józe nebo se naučte používat balanční pomůcky – fitness balón, BOSU, balanční desku apod. A neděste se toho, je to náhodou legrace. Balanční cviky jsou i skvělou prevencí proti závratím v pozdějším věku.

28.den – Posunujte hranice

Pokud jste poctivě a pravidelně cvičili, budete se patrně cítit už mnohem lépe, než na začátku. To znamená, že zvládnete více opakování nebo nové těžší cviky, případně používali-li jste činky, přidejte si o půl až jedno kilo navíc. Proč to udělat? Jednoduše proto, že lidské tělo je nehorázný prevít a rychle si zvykne. Po čase již nějak nereaguje, pokud opakujete stereotypně stejné pohyby či tempo.

Střídejte tedy pomůcky, cviky, typy cvičení a tempo. Díky tomu vás bude pohyb i bavit, protože můžete dovádět dle libosti. Máte chuť skákat? Skákejte. Máte chuť tančit? Tak tančete. Nemáte moc náladu a energii? Pak si dejte jógu. Nedělejte z toho vědu, vaše tělo touží po jediném – po pohybu. A ten může být jakýkoliv.

29.den – Glykemický index potravin

Podívejte se do svého notýsku a zjistěte, kolik nových receptů jste se naučili? Zatím je to poměrně krátká doba na to, abyste se stali mistry fitness kuchyně a nikdo to po vás ani nechce. Důležité je naučit se nahrazovat potraviny s vysokým glykemickým indexem za potraviny s nízkým GI například: rýži za quinou, klasické brambory za batáty nebo dýňové hranolky apod. Prostudujte si potraviny s vysokým a nízkým GI – to vám usnadní automatický výběr potravin, až budete na nákupu.

GI – Glykemický index představuje údaj, který vyjadřuje s jakou rychlostí po požití konkrétní potraviny vzrůstá hladina krevního cukru. Potraviny s vysokým GI jsou tzv. hladové potraviny. Po takových potravinách brzy pocítíte hlad.

30.den – Plánování další fitness výzvy

Jestliže jste došli až sem, jste pašáci. Člověk se stále učí něco nového, celý život. Nicméně nyní už byste měli pohyb brát za svou přirozenost a nebát se ho, neštítit se ho. Stačí jen najít takové tempo a typ pohybu, který vám vyhovuje. A není vůbec nic špatného na tom, když budete cvičit 3x denně po 15 minutách nebo si dáte hodinu vcelku.

Každý je jiný a má jiné možnosti. A také je jedno, zda budete tančit, plavat, běhat, chodit, skákat, jezdit na koloběžce, kole, bruslích, posilovat s PET lahvemi, pružinami, činkami nebo jen s vlastní váhou. Jeden den můžete cvičit třeba jen 15 minut, druhý déle apod. Důležité je dát tělu to, co potřebuje – pravidelný pohyb a vyváženou stravu. Naplánujte si tedy dopředu další týden, dva nebo rovnou celý měsíc.

Obrázky: pixabay.com