Účinný spalovač tuků lze připravit ze 3 základních surovin, které seženete v každém obchodě s potravinami

Fotografie: Depositphotos

Břišní tuk je opravdu nevzhledný a je spojený s hned několika nemocemi. Z toho důvodu je vhodné se ho zbavit jednou provždy.

Kromě fyzické aktivity a zdravé stravy mohou s hubnutím pomoci některé potraviny. Samozřejmě že nestačí jen pít nebo jíst danou věc. Je opravdu potřeba celkově dodržovat zdravou životosprávu, dobře jíst, hýbat se pokud možno každý den a také pravidelně kvalitně spát. V tomto článku se dozvíte recept na odstranění břišního tuku pomocí nápoje z grapefruitu. Více prozradila lékařka Miho Hatanaka.

Připravte si spalovač tuků

Na tento zázračný nápoj budete potřebovat jeden šálek čerstvé grapefruitové šťávy, jednu lžičku medu a dvě lžičky jablečného octa. Všechny tyto ingredience dejte do mixéru a mixujte do hladka. Šťávu byste měli pít před obědem a také před večeří po dobu jednoho týdne a poté si dát několikadenní pauzu. Následně můžete s pitím šťávy opět pokračovat, a tak také hubnout.

Fotografie: Pexels

Studie Centra pro výzkum výživy a metabolismu zjistila, že pokud přidáte do své stravy grapefruit, může dojít ke snížení hmotnosti. Grep má totiž antioxidační účinky a také obsahuje různé typy flavonoidů. Studie sledovala hmotnost a metabolické faktory, jako je sekrece inzulínu. Na výzkumu se podílelo sto žen a mužů. V průměru zhubli lidé, kteří jedli grep před jídlem, minimálně půl kila.

Vše pro naše zdraví

V doporučovaném nápoji však není jen grepová šťáva. Obsahuje ještě med a také jablečný ocet. Jde o potraviny, jejichž přínosy jsou pro zdraví neocenitelné. Jablečný ocet má například působivé účinky na váhu i na tělesný tuk. Dokázaly to studie. Pokud se však rozhodnete konzumovat grep nebo si vyrábět doporučovanou šťávu, mějte se na pozoru. Grapefruit totiž interaguje s velkým množstvím léků.

Fotografie: Freepik

Pokud se tedy s něčím léčíte a pravidelně konzumujete nějaké léky, poraďte se nejprve se svým lékařem nebo si alespoň přečtěte příbalový leták. Pokud jste alergičtí na pyl, raději se vyhněte medu. A myslete také na to, že i jablečný ocet může reagovat s některými léky, a navíc by se rozhodně neměl konzumovat neředěný. Využívejte ho tedy vždy ještě s nějakou další tekutinou.

Jak na hubnutí

Pro to, abyste zhubli, pochopitelně nestačí jen grep. Je třeba se hlavně vyhýbat přidanému cukru v potravinách. Přidaný cukr totiž napomáhá hromadění tuků ve vašem těle. Naopak si dopřejte více bílkovin. Množství a kvalita konzumovaných bílkovin totiž nepřímo souvisí s břišním tukem. Pokud tedy budete jíst více kvalitních bílkovin, budete mít ve svém břiše mnohem méně tuku.

Důležitá je pochopitelně také pravidelná tělesná aktivita. Pozor však na neúčinnost cílených cviků. Vhodné je zařadit do svého denního režimu chůzi, plavání nebo běh. Jsou to sporty, které vám pomohou shodit přebytečná kila. A navíc vám je pak zabrání nabrat zpět. Ovšem je důležité sportovat opravdu pravidelně a nepřestávat ani po tom, co nějaké to kilo zhubnete. Chce to vytrvat i nadále.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]