Zbavit se tuku je možné i z nejkomplikovanějších oblastí na těle. Každá z nich vyžaduje jiný přístup

Fotografie: Depositphotos

Každý, kdo se snaží zhubnout, bojuje s jinými oblastmi na těle. Pro úspěšné odstranění tuku je dobré poradit se s odborníkem a zvolit konkrétní stravu a pohyb.

Snažíte-li se zhubnout, jistě jste už zaznamenali, že ne každá oblast na těle ztrácí přebytečný tuk stejně rychle. Pokud vás trápí silná stehna nebo břišní tuk, popřípadě jiná část těla, musíte zvolit jídelníček a formu pohybu vhodnou pro hubnutí dané oblasti. Zde je řada tipů zaměřených na odstranění tuku na komplikovaných částech těla. Více prozradila lékař Grant Tinsley.

Silné dolní končetiny

Nohy jsou místem, které znepokojuje především ženy. Je to kvůli tomu, že ženy jsou často stavěny tak, že mají širší pánev, což často přechází do silných stehen. Co byste měli udělat, je provádět cviky speciálně zaměřené na tuto oblast, jež vám pomohou tónovat stehna a rychleji ztrácet přebytečný tuk.

Tuk na tvářích a v obličeji

Tuk, který se hromadí na tvářích a obličeji obecně, může být také poněkud nepříjemný. Chcete-li ho odstranit, musíte zapomenout na sacharidy a tuky. Jediné, co byste měli udržovat, je denní příjem bílkovin. Ale pamatujte – všeho s mírou. Tělo sacharidy a tuk potřebuje, nesmíte je tedy ze svého jídelníčku zcela vyřadit.

Problém s horními končetinami

Ruce jsou také částí těla, která mnoho lidí znepokojuje. Vzhledem k tomu, že je lidé v létě častěji vystavují než nohy, více se zaměřují na tuk, jenž se může v rukou usazovat. Abyste zabránili visící kůži, pořiďte si činky a najděte si několik cviků zaměřujících se speciálně na ruce. Také si promluvte s odborníkem na výživu.

Fotografie: Depositphotos

Přebytečný břišní tuk

Na břicho se rozhodně nesmí zapomínat. Jedná se o jednu z nejproblematičtějších oblastí. Získat ploché břicho s vyrýsovanými svaly je snem mnoha lidí, ale také se bohužel k tomuto cíli velice těžko dochází. Omezte pečivo a sladké perlivé limonády. Také se poraďte s lékařem, může se jednat i o zdravotní problém týkající se slinivky nebo jater. Vyhněte se sedavému životními stylu a zapojte do pohybové rutiny aerobní cvičení.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]