9 příznaků, které prozrazují, že váš organismus není v nejlepší zdravotní kondici a volá SOS

Fotografie: Depositphotos

Touha jíst slané jídlo, brnění v nohách či neustálý pocit žízně mohou ukazovat na zdravotní problémy. Určitých signálů těla bychom si měli všímat, a předejít tak mnohem horším potížím se zdravím.

Když lidský organismu pracuje, jak má, cítí se člověk dobře a velice nic ho netrápí. Jakékoliv vybočení z normálu se velmi často podepíše na stavu fyzickém i psychickém. Je dobré se naučit rozpoznat varovné příznaky, které říkají, že je třeba si na zdraví dávat pozor. Všímavý pozorovatel díky tomu může odhalit i vážnější onemocnění, říká lékařka Avi Varma.

Brnění v nohách, kožní problémy

Nohy málokdy bolí jen tak samy od sebe. Většinou je to na základě únavy po dlouhém stání, sportování, chůzi. Mohou ale také brnět a nutit člověka k neustálém pohybu. To se pak jedná o syndrom neklidných nohou, jež se projevuje zejména v noci. Ignorovat není vhodné ani kožní problémy. Pokud například kůže zesílí a svědí, svědčí to o vnitřních problémech se zdravím. Těmi může být hormonální porucha, ekzém či alergie.

Změna rukopisu a řeči, agresivní chování

O Parkinsonově chorobě jste určitě slyšeli, ale víte, jaké má příznaky? Patří k nim třeba i změna řeči nebo rukopisu, třes, zpomalení pohybu, špatný spánek s nočními můrami. Naproti tomu za agresivním chováním se může schovávat deprese. Jakmile se takové tělesné signály objeví, je na zvážení podrobení se lékařskému vyšetření.

Příliš mnoho spánku, změna barvy očí

Nejste schopni se dospat a spali byste nejraději všude, kam přijdete? Pak možná trpíte nějakým autoimunitním onemocněním, které se takto může projevovat. Anebo jste to přehnali s pitím alkoholických nápojů. Jestliže se okolo rohovky objeví bílý nebo šedý kroužek, signalizuje možný problém s vysokým cholesterolem.

Fotografie: Pixabay

Chuť na slané, pocit žízně

Když se objeví velká chuť na slané pokrmy, může se jednat o nedostatek železa, anémii, dehydrataci nebo premenstruační syndrom. Pak je pochopitelně po soli i větší žízeň. Ta může být i konzumaci kořeněných jídel. Pokud trpíte velkou žízní, aniž byste slané nebo kořeněné jídlo jedli, je třeba zpozornět. Může se jednat o příznak cukrovky. ¨

Zapomnětlivost a únava, chuť na led

Při problémech se štítnou žlázou lidé trpí zapomnětlivostí, velkou únavou, zimomřivostí a ztrátou energie. Většinou tyto potíže doprovází i přibývání na hmotnosti. Jakmile však byste nejraději stále jedli ledové kostky, může to značit nedostatek železa či anémii. Není pak na škodu si nechat udělat krevní testy pro vyloučení těchto zdravotních problémů.

Zdroj: Healthline, Health University Of Utah