Přisuzovala své zdravotní problémy přirozenému vývoji v těhotenství. Lékaři jí sdělili hroznou diagnózu

Fotografie: Nevit Dilmen (talk) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Těhotná žena začala pociťovat zvláštní bolest, a tak se vydala k lékaři. Ten jí však stanovil děsivou diagnózu, ze které se bude dlouho léčit.

Teprve 28letá žena se dostala během těhotenství do velmi zvláštní situace. Když byla v osmém měsíci, začala pociťovat velké bolesti břicha, které jí nedaly spát. Rozhodla se tak dle serveru Fakt navštívit nemocnici, kde jí lékaři stanovili děsivou diagnózu. Kromě svého miminka totiž nosila v břiše velký nádor, který neustále rostl a ohrožoval i její dítě. Lékaři museli okamžitě zasáhnout.

Obrovský nádor v břiše

Mladá Emily Wiles z Brisbane čekala své druhé dítě, když začala pociťovat nepříjemné bolesti břicha včetně křečí. Byla v osmém měsíci a doposud se s žádným velkým problémem nepotýkala, což přišlo jí i jejímu manželovi velmi zvláštní. Jelikož se příznaky čím dál více zhoršovaly, začali se bát o své dítě a rozhodli se navštívit lékaře, aby jim stanovil diagnózu. Ten si nejprve myslel, že jde pouze o těhotenské problémy.

Navzdory prohlášení lékaře si trvala na svém, že již jednou rodila a takovou bolest nikdy nezažívala. Kromě toho se problémy zhoršovaly, což k její úlevě rozhodně nepřispívalo. Po řadě vyšetření, testů a rentgenových snímků bylo osmadvacetileté ženě konečně řečeno, že má na vaječnících velký nádor. Ten neustále rostl a blížil se nejen k plodu, ale také ostatním orgánům, čímž ohrožoval zdraví obou.

Žena skončila v nemocnici kvůli zdánlivě neškodnému pití vody. Udělala totiž tuto osudovou chybu

Měl téměř pět kilogramů

Nádor, jenž lékaři objevili, byl opravdu rozsáhlý a vyžadoval okamžitý zákrok. To odborníci vzali na vědomí a rozhodli se provést rychlou operaci. Žena tak musela přivést miminko na svět předčasně, a to císařským řezem, a následně došlo k odstranění nádoru. Celý proces se dle serveru DailyMail naštěstí povedl a přivedla na svět syna Eliho, který vážil pouhých 2,3 kilogramu. Oproti tomu nádorová masa měla neuvěřitelných 5 kg, tedy dvakrát tolik.

Kvůli jeho velikosti přirovnávali lékaři nádor k fotbalovému míči. V současné době se Emily stará o své dva syny a stále bojuje s onemocněním, musí totiž podstupovat chemoterapie. Bohužel i s takovými situacemi se musí někteří lidé vyrovnat. Na webu ZdravéStravování jsme také již dříve psali o typických příznacích rakoviny vaječníků a jak proti ní bojovat.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]