Poddejte se pivu!

Česká republika patří k největším producentům piva na světě. Naše pivo je velmi oblíbené v zahraničí, například v USA. Po celém světě byste však naši pivo v různých zemích, existuje až na 400 druhů piv. Nejvíce jich je v Belgii.

Opravdu se po pivu tloustne?

Fáma, která se nese po hospodách. Spoustu lidí říká, že má pupek z piva. Přitom však málo kdo ví, že pivo samo o sobě obsahuje méně kalorií, než například mléko nebo jablečná šťáva. Problém se však v tom, že pivo způsobuje zvýšenou sekreci žluči – a tak když nemá co trávit, dostaví se pocit hladu, chuti k jídlu. A právě kvůli tomu potom roste pupek!

Chce se vám po pivu spát?

V tomto případě nejste jediní – pivo má opravdu uspávající účinky na lidský organismus. Je to hlavně kvůli chmelu – hlavní přísadě v pivu. Ten se považuje za léčivou rostlinu a pomáhá s nespavostí.

Pivo dříve vyráběly ženy

Ano, opravdu tomu tak je. Zatímco dnes je výroba piva výsadou mužů, dříve jej vyráběly ženy.

Pivo léčí

Ode dneška už svému muži nezakazujte, aby si „zašel na jedno“, raději běžte s ním! Podle výzkumů se totiž pitím piva doplňuje do vašeho těla hned několik důležitých látek, je tedy stejně přínosné, jako sklenka červeného. Pivo umí:

  • Snižovat riziko ledvinových kamenů
  • Doplnit do těla křemík – ten brání osteoporóze
  • Předcházet duševním chorobám
  • Zlepšit pleť – obsahuje totiž velké množství vitamínů
  • Likvidovat volné radikály – ty mohou za vznik rakoviny

Obrázek: pixabay.com