Král Karel III. poprvé vystoupil na veřejnosti. Vyjádření o jeho zdravotním stavu zaskočilo odborníky

Fotografie: Depositphotos

Král Karel III. se opět vrátil ke svým královským povinnostem a první veřejnou návštěvu po oznámení rakoviny směřoval do onkologického centra, kde promluvil s pacienty.

Král Karel III. už nevydržel poslouchat a číst o spekulacích a domněnkách ohledně jeho zdravotního stavu, a proto se rozhodl veřejně promluvit, jak se mu daří. Když se nedávno ukázal na veřejnosti i se svou manželkou královnou Camillou, svět obdivoval, jak král dobře vypadá, zmiňuje web TN. Rozhodl se jim proto říct, zdali se nemýlí.

Vrátil se ke svým královským povinnostem

Král Karel III. podstupuje léčbu rakoviny, a je tedy logické, že se na nějaký čas stáhl do ústraní a nevěnoval se svým královským povinnostem. Teď je tomu však jinak. Jeho diář je nabitý k prasknutí a svůj návrat zahájil návštěvou specializovaného onkologického centra Cancer Research UK, kde vedl rozhovor s několika pacienty.

Možná z toho důvodu se rozpovídal i o své nemoci a současném zdravotním stavu, jak uvádí server BBC. Odhalil několik detailů a také aktuální informace o tom, jak se mu daří. Sedl si k jedné z pacientek a uvedl: „Je mi dobře. I mě dnes odpoledne čeká léčba.“ To byla novinka, kterou chtěl svět slyšet.

Rodiče si byli jistí, že jejich syn nemůže mluvit. Zubař však odhalil příčinu, kterou lékaři přehlédli

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

Společně s královnou Camillou promluvil s několika onkologickými pacienty, kteří podstupovali chemoterapii, pozdravil se i s některými lékaři a probrali i téma nejnovějších postupů v oblasti medicíny pro léčbu rakoviny i nových léčbách na londýnské klinice, jak píše Independent.

První vystoupení na veřejnosti

Od chvíle, kdy král na začátku února letošního roku veřejně prohlásil, že bojuje s rakovinou, byla návštěva onkologického centra prvním veřejným vystoupením, proto také vyvolalo tolik reakcí nejen médií, ale i uživatelů internetu. Spousta lidí se shodla na tom, že král vypadá na první pohled velice dobře. Všichni doufají, že jej čeká brzké uzdravení bez komplikací. Na ZdravémStravování jsme také psali, jaké informace o zdravotním stavu princezny Kate přišly od Williama.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]