Tajemství úspěšného boje proti zácpě: Sáhněte po surovině, kterou má každý doma v kuchyni

Fotografie: Depositphotos

Nepříjemné příznaky zácpy mohou pěkně znepříjemnit každodenní život. Nechcete-li se uchýlit k volně prodejným lékům, zapojte do boje olivový olej.

Zácpa je jedním z nejčastějších gastrointestinálních problémů. Ve skutečnosti se s ní někdy v životě setkal každý. Vyznačuje se nepravidelným vyprazdňováním střev, respektive potížemi dojít si na toaletu a vykonat potřebu, říká doktorka Debra Rose Wilson. Lékaři uvádějí, že jakmile máte problém přetrvávající 3-4 dny, je potřeba problém řešit, ať už volně prodejnými léky nebo přírodní cestou.

Kdy se jedná o problém se zácpou?

Než začnete s léčbou, měli byste vědět, že k zácpě dochází, pokud budete déle než 3 dny bez pohybu střev. Proto, je-li to pouze 1 nebo 2 dny, kdy jste si nedošli na toaletu, nedělejte si starosti větší, než je nutné. Nedostatek fyzické aktivity, menší množství vlákniny ve stravě, dehydratace a nadměrný příjem vápníku mohou způsobit tyto nepříjemné změny.

Využijte sílu olivového oleje

Využití olivového oleje je jedním z nejjednodušších způsobů léčby zácpy. Vezměte 1 nebo 2 polévkové lžíce extra panenského olivového oleje nalačno, další hodinu nepijte vodu a uvidíte, jaké magické účinky ve vašich střevech způsobí.

Fotografie: Pexels

Olivový olej s česnekem a černým pepřem

Síla samotného olivového oleje je skutečně mocná, ale pokud je problém větší, než lze na první pohled poznat a lžíce olivového oleje nezabere, zkuste jej doplnit o další ingredience s projímavými účinky, a sice česnek a černý pepř. Budete potřebovat:

  • 2 nebo 3 čajové lžičky kurkumy
  • 1 lžička olivového oleje
  • 1 stroužek česneku
  • špetka černého pepře

Všechny ingredience dobře promíchejte a výsledek přidejte ke každému pokrmu. Účinkuje okamžitě.

Olivový olej s citronem

Díky silné kyselosti citrónu vaše tlusté střevo pracuje rychleji. Smíchejte olivový olej s citronovou šťávou a odeberte polévkovou lžíci. To pomůže snížit suchost tlustého střeva a usnadnit průchod stolice. Konzumujte těsně před spaním a opakujte každý tak každý večer, dokud nepocítíte úlevu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]