Jak si poradit s přetrvávajícími následky po prodělaném onemocnění covid-19

Pokud jsme tento nový typ onemocnění, koronavirus, prodělali, mohou u nás i po odeznění hlavních příznaků přetrvávat následky onemocnění. Zjistěte, jak si s nimi poradit bez zbytečného využití chemických látek.

Po prodělané nemoci je vždy zapotřebí dopřát našemu tělu dostatek času na zotavení. Během jakéhokoli onemocnění totiž naše tělo veškeré síly soustředí na boj s virem, nemá proto energii na běžné denní činnosti. Často na sobě můžeme pozorovat, že i přesto, že celé období nemoci ležíme a nic neděláme, cítíme se nakonec mnohem více unaveni. Při onemocnění také velmi rychle dochází ke ztrátě svalové hmoty. Jaké přírodní metody nám mohou pomoci zotavit se?

Nepříjemné následky onemocnění

V současné době je pozorováno velké množství přetrvávajících příznaků i potom, co je samotné onemocnění u svého konce. Řadí se sem například ztráta čichu, chuti nebo krvavě zbarvené oči. Problémy ale také přetrvávají v oblasti respirační, u pacientů přetrvává dlouhodobý kašel a problémy s dýcháním. Dopad právě na náš dýchací systém může být v případě nového typu onemocnění fatální, je proto potřeba k zotavování přistoupit pomalu a systematicky.

Fotografie: Pexels

Mezi další příznaky onemocnění se může řadit také svalová slabost, ztuhlost kloubů, extrémní únava, nedostatek energie, snížená pohyblivost a celkově horší fyzická kapacita. Často se u nás mohou projevovat také emocionální problémy. Můžeme na sobě pozorovat nespavost, výskyt nočních můr, problémy s pamětí, deprese nebo velmi časté výkyvy nálad. I v těchto případech nám může být velice nápomocná přírodní medicína. S léčbou nám dokážou pomoci polyfenoly, což jsou rostlinné sloučeniny, které nám pomáhají v boji se zánětem.

Jak přistoupit k léčbě přetrvávajících příznaků

Velmi důležité je dodržovat správnou životosprávu. Jen díky tomu se náš zdravotní stav dostane do stavu před onemocněním. Je dobré do našeho jídelníčku zařadit dostatečné množství potravin obsahujících vitamín C, D a zinek. Vitamín D je syntetizován pomocí slunečního záření, proto se nebraňte pobytu na čerstvém vzduchu. Poradit se můžete také se svým lékařem, ten Vám s výběrem vhodných doplňků stravy jistě pomůže.

Fotografie: Pexels

Jak již bylo zmíněno, v boji s přetrvávajícími příznaky nám pomáhají polyfenoly. Udržují náš mozek zdravý, chrání nás před srdečními chorobami, cukrovkou 2. typu a rakovinou. Mají totiž protizánětlivý účinek a pomáhají tělu bojovat s infekcí. Mezi potraviny bohaté na polyfenoly se řadí červené druhy ovoce, červená řepa, lilek, cibule, celer, tmavá čokoláda nebo červené víno. Z koření můžeme do svého jídelníčku zařadit kurkumu nebo kardamon. Výborný protizánětlivý účinek má také třešňový džus, který se doporučuje konzumovat po dobu 12 týdnů.

Zdroj: Exquis

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]