Strom peněz nepřitahuje jen prosperitu. Prospěje i zdraví

Slyšeli jste už o rostlině, kterou je strom peněz? Nepřináší jenom bohatství, ale umí prospět také vašemu zdraví. A zatímco většině lidem je jasné, že bohatství a prosperita je spíše mýtus, tak pokud jde o zdravotní účinky, tak zde už musíme říci, že se jedná o prokázaný a také neoddiskutovatelný fakt.

Léčí problémy na kůži

Může se jednat o drobné škrábance, vyrážky, ekzémy, ale třeba i lehké popáleniny. Na toto všechno je strom peněz neboli tlustice ideální. Postačí vzít jenom pár listů, nastrouhat je na struhadle a potom položit na poškozené místo a nechat působit dané blahodárné složení.

Pomáhá při kousnutí hmyzem

Je jedno, zda se jedná o včelu, vosu, nebo třeba komára. První pomoc je ve všech případech jasná. Pomůže vám strom peněz. Stačí jenom utrhnout jeho kousek a ten přiložit na postižené místo. Zmizí bolest, stejně jako svědění.

Eliminuje bolest v krku

Zapomeňte na jakoukoliv chemii, jelikož bolest v krku vám pomůže eliminovat i strom peněz. Vezměte deset jeho listů, vymačkejte z nich šťávu a potom ji smíchejte se 300 ml vlažné vody. Tuto směs kloktejte minimálně třikrát denně.

Pomáhá při žaludečních problémech

Může se jednat o potíže běžné, stejně jako o žaludeční vředy. Pokud chcete problémy eliminovat, tak denně rozžvýkejte dva menší lístky této rostliny. Už po pár dnech pocítíte výrazný rozdíl.

Léčí opary

Ať už vznikl jakkoliv, poradíte si s ním velmi jednoduše. A to tak, že na něho použijete právě rostlinu, kterou je strom peněz. Stačí nastrouhat a potom rozdrtit několik listů, ze kterých vznikne přírodní mastička, kterou stačí váš opar několikrát denně mazat.

Pomáhá dokonce i při artritidě

I když se to nezdá, tak tlustice neboli strom peněz pomáhá také pří artritidě. Z listů vyrobte přírodní mast, kterou následně nanášejte na vaše klouby a nechte působit. Účinné látky se jedno duše dostanou tam, kam je potřeba.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]