Objevte ranní návyky, které vám pomohou zbavit se nechtěně velkého bříška

Fotografie: Freepik

Zatímco většině lidí záleží na jejich váze, vlastně pouze na tom čísle, které váha ukazuje, pravdou je, že mnohem důležitější se zdá být právě tuk, který máme na bříšku.

Ve skutečnosti nejde ani tak o to, kolik vážíte, ale spíše o to, kolik máte břišního tuku. Přebytečný tuk vede k mnoha závažným stavům, jako je cukrovka, infarkty, deprese a další. Proto jsme našli několik jednoduchých tipů, jak začít vaše ráno, což může být opravdu užitečné při zbavování se bříška. A právě o těchto tipech se dočtete v našem článku.

Na nic nespěchejte

Když ráno nestíháte a pospícháte, abyste nepřišli pozdě do práce, můžete být v lehkém stresu. Hormon kortizol, který je za tento proces zodpovědný, se ve vašem těle zvýší. Jak ukazují výzkumy, povede to ke zvýšení hmotnosti, a to zejména v oblasti vašeho břicha. Zkuste tedy projít ranní rutinou klidněji a bez zbytečného pospíchání.

Fotografie: Unsplash

Začněte zlehka cvičit

Cvičení je skutečně jedním z nejlepších způsobů, jak zhubnout, a ranní cvičení je navíc opravdu dobrým zdrojem energie. Přidáním tréninku do vašeho ranního harmonogramu tak započnete den nejlépe, jak se dá.

Dejte si na snídani více bílkovin a vlákniny

Studie prokázaly, že zvýšená konzumace bílkovin vede ke zmenšení tuku na bříšku. Do snídaně nezapomeňte zahrnout maso, ryby, vejce a fazole. Další studie navíc ukázala, že zvýšení příjmu vlákniny má také pozitivní vliv na spalování břišního tuku. Lněná semínka, brokolice či avokádo jsou skvělými zdroji vlákniny, které můžete do svých jídel zahrnout.

Fotografie: Unsplash

Pijte vodu místo džusu

Dát si džus ke snídani je sice běžné, ale ve skutečnosti to není zdravý zvyk. Šťávy jsou nabité tekutou fruktózou a jejich každodenní konzumace může vést k nárůstu břišního tuku. Studie ve skutečnosti ukazují, že sladké nápoje vedou ke zvýšení tuku v játrech. Je tedy mnohem zdravější si na snídani místo džusu čistou vodu.

Pijte zelený čaj

I když se vám může zdát, že bez ranního šálku kávy nemůže začít den, může být jeho nahrazení zeleným čajem hodně dobrým nápadem. Obsahuje jak kofein, tak antioxidant epigalokatechin galát (EGCG). Výzkum naznačuje, že EGCG může být skutečně užitečný zejména při hubnutí v okolí bříška.

Fotografie: Unsplash

Berte si s sebou oběd

Tímto způsobem získáte větší kontrolu nad příjmem kalorií po celý den. Když jdete na oběd, můžete toho zkonzumovat mnohem víc, než jste zamýšleli. Ale strategie kontroly toho, co jíte, vám může velmi pomoci při spalování tuků.

Spěte déle

Studie ukazují, že nedostatek spánku vede k přírůstku hmotnosti, který může zahrnovat také břišní tuk. Dbejte tedy na to, aby byl váš spánek kvalitní, a nezanedbávejte ani jeho délku. Ideálně byste měli spát zhruba 6–8 hodin každý den.

Do práce jeďte na kole nebo běžte pěšky

Kardio cvičení je známé jako dobrý způsob, jak spalovat břišní tuk. Zvažte tedy jízdu na kole do práce nebo do školy, místo toho, abyste jeli autobusem nebo řídili auto – budete zdravější a fit!

Zdroj: WebMD