Jednoduchá cvičení, díky kterým si vypracujete dokonalou postavu

Fotografie: Freepik

Chodit pravidelně do posilovny není vždy možné a někdo má raději cvičení doma raději doma, kde ho nikdo nepozoruje. Úžasných výsledků ale můžete dosáhnout i v pohodlí domova, a to díky cvikům ve stoje. Při tomto cvičení můžete plně využít svou tělesnou hmotnost a gravitaci na to, abyste se dostali do formy. Nic zvláštního k tomu přitom nepotřebujete a vypracujete si celé tělo.

Nemusíte pochopitelně cvičit jen ve stoje, ale právě tyto cviky přináší skvělá pozitiva. Ve stoje pracujete proti gravitaci, a proto jsou cviky trochu náročnější. Máte šanci zapojit celé své tělo a přitom si neublížit. Cvičení ve stoje také pomůže vyhnout se bolestem zad a kolenou, které jsou častým problémem cvičení na podlaze. Podívejme se pár oblíbených cviků:

  • boční přítahy ve stoje,
  • poloviční točení,
  • houpačka,
  • prodloužená baletka.

Přítahy loktů ke stehnům

Postavte se nohama tak, abyste je měli od sebe o pár centimetrů déle, než je šířka boků. Do ruky si vezměte lahev s vodou nebo činku a zvedněte ruce do pravého úhlu. Nyní zapojte svaly ve středu těla a přitáhněte levý loket k levému stehnu.

Ohněte se v pase, ale nepředklánějte se. Když se vrátíte do výchozí polohy, ujistěte se, že máte ramena a paže ve správné poloze. Na každé straně opakujte cvik do bodu jedné minuty. Zapojíte tak paže, nohy i břišní svaly.

Částečná otočka

Postavte se s nohama na šířku boků a oběma nataženýma rukama držte před hrudníkem míč, láhev s vodou nebo činku. Stejně dobře poslouží také kniha nebo cokoli jiného, co doma najdete.

Paže držte rovně, ramena sevřená, otáčejte jen horní částí těla na jednu stranu a poté se vraťte do středu. Tento jednoduchý cvik opakujte deset krát na každou stranu. Uvidíte, jak vám krásně budou táhnout svaly v oblasti ramene, zad a boku.

Houpačka

Houpačka je velmi jednoduchý cvik, ale zároveň je velmi účinný na posilování nohou. Postavte se na šířku boků. Postavte se na jednu nohu a druhou houpejte dopředu a dozadu. Dělejte to jediným, táhlým pohybem. Přehoďte strany a opakujte.

Udělat byste měli deset až dvacet opakování na každou stranu. Záleží, kolik toho vydržíte a kolik vám vaše nohy dovolí. I přesto, že jde o velmi snadný pohyb, pro necvičené nohy bude náročný a rozhodně stehna ucítíte ještě následující den.

Trochu jiná baletka

Postavte se na jednu nohu. Místně ohněte koleno a dejte si ruce na boky. Druhou nohu zvednete a ohnete k koleni. Špičkou se můžete přidržovat za koleno nebo stehno stojící nohy. Poté pokrčenou nohu natáhněte do boku a ujistěte se, že je skutečně rovná. Znovu přitáhněte do pozice baletky a opakujte.

Zopakovat byste tento cvik měli 15 krát na každou nohu. Zapojte také břišní svaly a rovnováhu. Skvěle tak vytvarujete nejen nohy, ale také střed těla. A přitom jsou všechny cviky tak jednoduché!

Úvodní Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]