Když se i přes veškeré úsilí nedaří zhubnout, je potřeba udělat změnu a dodržovat určitá pravidla

Okolo hubnutí jste si toho vyslechli určitě už dost. Zhubnout prostě není lehké. Cesty, jak to zvládnout, však existují. Málokdo o nich však ví. Většinou to totiž znamená obrovskou změnu ve vašem životním stylu. A nejde jen o jídlo, ale také o trávení volného času a celkový pohled na život. Hubnutí tedy rozhodně není snadné a většinou ani rychlé, ale lze ho úspěšně zvládnout.

Více zeleniny

Všichni víme, že zelenina je zdravá a při vyváženém stravování by měla mít své pevné místo. Zkuste ale zeleninu zařadit skutečně všude, kde je to jen možné. To znamená, že prakticky nevložíte do pusy žádné jídlo, aniž byste jej nedoplnili zeleninou. Uvidíte, že se tím může hodně změnit. Zelenina obsahuje vlákninu, která vám usnadní krotit vaše chutě, a navíc si vytvoříte zdravý návyk, který vám vydrží už navždy.

Lepší snídaně

U snídaně by mělo všechno vaše úsilí začínat. Je to skutečně jídlo, které definuje to, co budete jíst po zbytek dne. Proto snídani nešiďte, ale zároveň si nemyslete, že do sebe můžete nacpat prakticky cokoliv. Snídaně má být vydatná, ale ne plná cukru a tuku. Ideální jsou ovesné vločky, jogurt, ořechy, čerstvé ovoce a klidně i trocha medu nebo ořechového másla na dochucení. Najezte se dosyta, ale nepřejídejte se.

Se solí šetřete

Nejde jen o cukry a tuky, i příjem soli je důležitý. Sůl totiž zadržuje vodu v těle. Navíc slané potraviny většinou bývají zároveň ty nezdravé. Vyhněte se tedy konzumaci nadměrného množství soli a bude vám lépe.

Kávy se nebojte

Někdo kávu doporučuje, někdo ne, ale my říkáme, že rozumné množství tohoto chutného nápoje nemusí být vůbec špatnou volbou. Kofein totiž zrychluje metabolismus a pomáhá vám udržet chutě na uzdě. Vyhněte se ale jakýmkoliv kávám typu latté, karamelové machiatto a podobné nápoje, které nabízí populární kávové řetězce. Ty jsou totiž plné cukrů a tuků a snadno mohou být horší než dezert po obědě.

Trocha pálivého neuškodí

Máte rádi ostré chilli papričky? Pak se v jejich konzumaci nemusíte omezovat. Pálivá jídla pomáhají zrychlovat metabolismus a pálit kalorie. Navíc to má i výrazný psychologický efekt. Jen těžko do sebe pálivé jídlo naházíte. Spíše budete jíst pomalu a možná toho sníte daleko méně než obvykle.

Choďte

Pořád si stěžujete, že nemáte na pořádný pohyb čas? Jasně, chápeme, že ne každý má možnost mít zajít třikrát týdně na hodinu do fitka. Ale na chůzi si najde čas skutečně každý. Namísto auta nebo tramvaje se spolehněte na svoje nohy. Zvlášť ve městě se na místo často dostanete téměř ve stejném čase, protože nestojíte v kolonách. Pořiďte si tedy stylové tenisky, které se hodí i vašemu pracovnímu outfitu, a hurá do práce po svých.

Zapracujte na hlavě

Koneckonců je všechno v hlavě. To, jak o sobě přemýšlíte, jak si věříte a jaký máte vztah k jídlu a sami k sobě určuje váš úspěch při hubnutí. Divili byste se, u kolika lidí jde daleko více o problém hlavy než o skutečné potíže se stravováním. Jestliže se vám dlouhodobě nedaří shazovat kila i přesto, že děláte vše „papírově“ správně, pak je možná dobrým nápadem zvážit návštěvu psychologa nebo kouče. Překonejte stereotyp, k psychologovi nechodí jen blázni, nebojte si nechat poradit.Řekněte ostatním, co si myslíte