Štíhlé nohy jsou snem snad každé ženy. Díky těmto činnostem je můžete mít i vy

Fotografie: Freepik

Pokud chcete vypadat skvěle a mít krásné štíhlé nohy, budete na nich muset zapracovat. Inspirací vám mohou být následující cviky.

Obecně na hubnutí nejsou zrovna nejlepší silové tréninky a úmorné zvedání vah v posilovně. Je pro vás mnohem lepší vykonávat nějakou činnost s vlastní vahou nebo jen s menšími činkami. Namísto několika zvednutí a dřepů s těžkým železem, o které se pokoušejí kulturisti, zkuste rychlejší a svižnější cviky. Ty budete opakovat po delší dobu a ideálně v tempu, abyste tak zahřáli své tělo a skutečně hubnuli.

Aerobik pomáhá ze všech nejvíc, a namísto běhání zvolte příjemnější metodu cvičení, při níž vás ještě povede další člověk, který bude dohlížet na to, že vše děláte správně. Kurzy aerobiku jsou u nás velmi oblíbené, snadno dostupné a ne vždy tak drahé. Cvičíte zde přitom ve skupině, v níž se nachází další ženy se stejným cílem jako vy. Po půl hodině aerobiku se budete sice cítit unavená, brzy se však objeví skvělý pocit z krásných nohou.

Fotografie: Unsplash

V současné době se jedná o jeden z nejefektivnějších a nejlepších způsobů hubnutí do plavek nebo kalhot z loňského roku. Rychlé a svižné pohyby prováděné v tempu s častými změnami směru nebo způsobu provádění dokonale zahřejí vaše tělo. To se tak začne postupně zbavovat tuku a jako nesporný benefit posílí všechny svaly v těle. Aerobik je tak na prvním místě doporučených sportů na štíhlejší nohy.

Cvičení ve vodě

Nemusíte být zrovna vrcholový plavec, ale věřte tomu nebo ne, vaše nohy při pohybu v bazénu posílí více než na souši. Voda vám totiž dodává dostatečný odpor, jehož účinek se pak projeví na šířce pasu, nohou i paží. Jelikož je však při plavání nejdůležitějším prvkem kmitání špičkami nebo kopání celou nohou, projeví se tato činnost především na nich. Ve vodě je však možné provádět i více cviků.

Fotografie: Unsplash

Jedním příkladem za všechny je vodní aerobik, který je efektivnější díky tomu, že vám masa vody v okolí brání v pohybu a vytváří tak odpor. To donutí vaše tělo vyvinout větší sílu, více zabrat, díky čemuž lépe posílíte všechny svaly a spálíte více tuku. Zároveň je však šetrnější k vašim kloubům, jelikož nedochází k nepříjemným otřesům při dopadu nohou na zem, a vy se tak nezničíte.

Jinde si můžete vyzkoušet například aquabiking, díky němuž také zhubnete, zejména pak v oblasti nohou. Činnost prováděná během aquabikingu vypadá přesně tak, jak si myslíte – jezdíte na kole ve vodě. Ne že byste byli schopni urazit po dně bazénu nějakou vzdálenost, šlapete totiž na rotopedu. Jedná se však o další moderní způsob, jak efektivně zhubnout a posílit nohy zároveň.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]