Soubor ranních návyků, který usnadní cestu za vysněnou postavou bez faldů

Fotografie: Depositphotos

Změňte svůj pohled na hubnutí. Abyste se zbavili nechtěných kilogramů, nemusíte hned běžet do posilovny. Začněte zlehka – zaměřte se na své ráno a návyky, které ho provází.

Na vaši postavu nemá vliv pouze váš denní režim, ale také činnosti, které děláte bezprostředně poté, co se probudíte. Možná by vás to nenapadlo, ale pouhou drobnou úpravou ranního rituálu můžete docílit vysněné postavy mnohonásobně rychleji, potvrzuje lékařka Rachael Link. Zdánlivě nevýznamné návyky vám totiž mohou pomoci vytvořit vzorec, díky němuž budete spalovat kalorie „rychlostí blesku“. Aby mělo vaše úsilí ještě rychlejší výsledky, dopřejte si dostatek blahodárného spánku – zkuste jít večer dříve spát, uvidíte, že budete mít na změny více energie.

Snídaně nabitá bílkovinami

I přes to, že se v poslední době objevují názory, že snídaně není pro nastartování metabolismu důležitá, popřípadě že je coby zdroj energie bezvýznamná, opak je pravdou. Jestliže chcete začít skutečně hubnout, nevynechávejte ji – mnohými je stále považována za nejdůležitější jídlo dne, a to právem. Dbejte na její kvalitu a složení – jestliže bude tvořená jídly s vysokým obsahem bílkovin, nebudete mít během dopoledne hlad a začnete spalovat uložené tukové zásoby.

Vypijte sklenici vody

Fakt, že lidský organismus je tvořen z více než 2/3 vodou, jistě znáte. Proto vás nemůže překvapit skutečnost, že aby váš metabolismus začal správně fungovat a vy jste začali hubnout, musíte zvýšit celkový příjem tekutin. V ideálním případě čisté vody. Jestliže ráno vypijete sklenici vody, snížíte tím akutní pocit hladu a vyhnete se přejídání. Voda zároveň hydratuje organismus, který ji po několikahodinovém spánku nutně potřebuje.

Otevřete svůj domov slunečním paprskům

Pokud jste zvyklí se po probuzení ještě několik desítek minut pohybovat potemnělým bytem, změňte to. Jakmile vstanete z postele, roztáhněte závěsy a vpusťte do místnosti trochu slunečního světla. Vhodné je rovněž vyvětrat vydýchaný vzduch. Obě činnosti vám dodají energii a vaše tělo nabudí k dalším výkonům. Střet se slunečními paprsky vám rovněž zvyšuje hladinu vitamínu D, který pomáhá zlepšovat náladu a podle některých názorů i hubnout.

Fotografie: Pixabay

Cvičte svoji mysl

Abyste nastartovali proces hubnutí, zkuste se každé ráno na okamžik zastavit a uvědomit si vlastní myšlenky a pocity. Fakt, že sami sebe vyslyšíte, vám uleví od stresu, který u mnohých vede k přibývání na váze – pročež začnete hubnout. Během chvíle, kdy jste sami se sebou, se můžete rovněž zaměřit na to, co jíte – zkuste si vést potravinový deník, který vám umožní sledovat a kontrolovat co a jaké množství potravin denně sníte. Spolu s tím snáze ovlivníte i to, jak bude vypadat vaše svačina a oběd v práci.

Máte-li čas, zacvičte si

Cvičení vám nejen pomáhá spalovat tuky, ale prokazatelně uvolňuje také endorfiny, které vám pomohou začít den s úsměvem a dobrou náladou. Navíc se po cvičení podle závěrů některých studií cítíte sytější a vaše tělo lépe koriguje hladinu cukru v krvi. Pokud si nedokážete vyšetřit alespoň pět minut na základní protažení, jděte do práce pěšky, popřípadě do ní dojeďte na kole.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]