Angelina Jolie jako kdyby nestárla: Pomáhá jí stravovací plán zahrnující maso i tuky

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete vypadat jako Angelina Jolie, můžete vyzkoušet jíst podle jejího stravovacího plánu. Dieta vám může pomoci zhubnout přebytečná kila.

Angelina Jolie je oblíbená herečka, kterou jistě znáte z filmů Tomb Raider nebo Nezlomný. Svou oblibu si však získala především díky své věčné kráse – dokonce se o ní hovoří jako o jedné z nejkrásnějších žen světa. Vždy totiž měla tělo, které by jí mohl kdekdo závidět, a zdá se, že přestože jí je 48 let, nestárne. Ve skutečnosti podle mnoha lidí vypadá spíše na 30, maximálně na 35 let. A to i přes to, že porodila 4 děti a prošla si složitými situacemi ve svém životě.

Stravování podle Angeliny Jolie

Jolie je považována za jednu z nejkrásnějších žen světa a vždy měla tělo, které jí mohl leckdo závidět. To je také důvod, proč se mnoho lidí zajímá o to, co se běžně objevuje na jejím jídelníčku. Ačkoliv byla nějakou dobu vegankou, v současné době přiznává, že miluje červené maso a jí zdraví prospěšné tuky, jako je kokos, spolu s velkým množství salátů. Vyhýbá se především lepku a nezdravým zpracovaným potravinám, přičemž se snaží každý den posilovat své tělo nebo si alespoň dopřát trochu pohybu.

Podrobnosti o stravě

Jolie říká, že někdy prochází fázemi, kdy jí jen jednu věc – například její „polévková fáze“ jí pomohla shodit několik kilogramů před mnoha natáčeními. Obvykle si však dává 4 až 6 malých jídel denně, namísto tří velkých, čímž tolik nezatěžuje své tělo. Její jídelníček obsahuje ve velkém množství obiloviny, jako jsou quinoa, proso, špalda, pohanka a chia semínka, protože podle jejích slov nabízí spoustu živin a příznivé účinky pro pleť. Když se poté připravuje na roli, vynechává prázdná kalorická jídla a alkohol pije jen o víkendech.

Obecně je podle Angeliny také vhodné jíst především maso, drůbež, ryby, vaječné bílky, kokosový olej, čerstvou zeleninu, avokáda, čerstvé ovoce a sójové mléko. Naopak se v zásadě vyhýbá:

  • zpracovaným kalorickým potravinám,
  • rafinovaným cukrům,
  • umělým a chemických přísadám.
cukr hubnutí
Fotografie: Freepik

„Zjistila jsem, že skutečné jídlo je ve skutečnosti lepší než dieta. Miluji červené maso. Dlouho jsem byla veganka a málem mě to zabilo, protože jsem zjistila, že nemám dostatek všech potřebných živin. Snažím se také, aby můj jídelníček zahrnoval bohaté množství proteinů a naopak méně sacharidů – jsem takový divný experiment. Všichni zkoušejí, co se mnou můžou udělat. Je to však zajímavý test, protože jsem dříve kouřila a nesnídala žádné jídlo,“ přiznala zpěvačka.

Zdroj: Fitness Clone

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]