Signály těla nikdy nepodceňujte. Mohou ukazovat na velmi vážné problémy

Řada lidí signály těla podceňuje. Je to velká chyba. Tyto konkrétní totiž mnohou ukazovat na řadu vážných chorob. Všímejte si všech projevů, jelikož pouze včasná diagnóza může vést k bezproblémovému vyléčení. Podívejte se s námi, čeho všeho je dobré si všímat.

Špatný spánek

Když špatně spíte, jsou to jasné signály těla, které naznačují, že máte nedostatek hořčíku a také draslíku. Tím že špatně spíte se objeví doprovodné problémy, jako je únava, ale i podrážděnost nebo neschopnost se soustředit.

Křeče nohou

I ty jasně ukazují na to, že vašemu tělu chybí hořčík a také draslík. Pokud mu ho chcete dodat, není nic jednoduššího než využít ořechy, lněné semínko, stejně jako slunečnicoví semena, mandle, ale i listovou zeleninu.

Suchá kůže

Tyto signály těla jasně naznačují, že trpíte celkovým nedostatkem vitamínu E. Doplnit ho ze stravy není nic až tak složitého. Mezi nejlepší zdroje jasně patří rostlinné oleje, ale i tučnější ryby, nebo jakékoliv druhy ořechů.

Suché lokty

Pokud je vaše kůže v pořádku, pouze se u vás objevují suché lokty, značí to na nedostatek vitamínu A, stejně jako vitamínu C. Doplňte je třeba ovocem a zeleninou. Ideální jsou citrusy, mrkev, meruňky nebo dýně.

Chuť na sladké

Pokud se u vás objevuje pravidelně, zaměřte se na své nervy. Dost možná jste ve stresu a trpíte celkovým vyčerpáním. Proto tělo potřebuje dostatek cukru. Základem by mělo být zvolnit, vysadit a poté se chuť na cukrovinky sama omezí.

Chuť na kyselé jídlo

Může to znamenat nevyrovnanou hodnotu vašeho pH. Vše by se mělo upravit do normálu ve chvíli, kdy si dáte takzvané fermentované potraviny. Ty mimo jiné prospějí také vašim střevům, stejně jako dokážou podpořit imunitu.

Krvácející dásně

Tyto signály těla neukazují přímo na to, že máte špatné zuby. Spíše vás upozorní na to, že máte nedostatek vitamínu C. Začněte konzumovat potraviny bohaté na tento antioxidant a problém v ústní dutině by měl vymizet.

Křehkost vlasů a nehtů

Známka toho, že vám v jídelníčku chybí vitamín B a také vápník. Proto přidejte do stravy jídla, jako jsou mléčné výrobky, luštěniny, ale třeba i brambory, klíčky a různá zrna.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]