Zdravé stravování podle Francouzů: stačí jíst pravidelně a dobře

Říkáte si, že je zdravé stravování něco velmi komplikovaného? Rozhodně ne. Doporučujeme inspirovat se ve Francii. Místní lidé jsou zdraví a dobře vypadají. Co dělají jiného oproti Čechům? Je to celkem jednoduché. Oni umí správně jíst. Podívejte se na základy jejich stravování a opakujte je.

Jezte ve správný čas

Roli hraje to, kdy si svá jídla dáte. Zdravé stravování podle Francouzů je založeno na třech jídlech denně. Více není potřeba. Občas však můžete přidat nějakou sladkou odpolední svačinku.

Jezte kvalitní potraviny

Žádný fast food, ani žádné polotovary, nebo snad náhražky. Vždy je třeba jíst jenom kvalitní potraviny, od zeleniny a ovoce, přes mléčné výrobky, až po maso. A porce? Není třeba se striktně omezovat.

Pijte čistou vodu

Žádné limonády, kupované džusy nebo šťávy plné cukru. Pro lidský organismus není lepší tekutiny, než je jenom obyčejná voda. Kupovat ji nemusíte, protože ta nejlepší teče každému z kohoutku.

Jezte v klidu

Žijeme v hektické době a podle toho se také stravujeme. A to je velká chyba. Důležité je zpomalit a jídlo si vychutnávat v klidu. U stolu, s dostatkem času a možností si každé sousto vychutnat a také dokonale rozžvýkat.

Večer jezte něco lehkého

Zdravé stravování by mělo být spojeno i se správným večerním jídlem. To by mělo být, pokud možno lehké. Zapomeňte na enormní porce něčeho tučného. To je to nejhorší, co se jenom může stát.

Jezte pravidelně

Mějte svůj denní režim a podle něho se také stravujte. Právě pravidelnost je také jednou z důležitých věci. Stanovte si, kdy budete každý den snídat, obědvat a večeřet. A toto pravidelně dodržujte.

Jděte do podstaty jídla

Co je tím myšleno? U každého jídla si uvědomte, z čeho se vlastně skládá. Najednou zjistíte, že není nutné kombinovat deset ingrediencí najednou, když skvělou lahůdku vytvoří i dvě nebo tři.

Vařte si sami

Nic nikdy nebude lepší než jídlo, které si připravíte doma. Proto si vařte sami. Tím půjdete i do podstaty jídla a poznáte kvalitní ingredience.

Jídlo je potěšením

Vnímejte ho tak, a tak k němu také přistupujte. I díky tomu pochopíte, jak vypadá správné francouzské zdravé stravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]